Четвер 2 Січня 2025 г. 1:30:51

Новини

    Цього року у багатьох із нас Різдвяно-новорічні свята викликають двоякі відчуття: з одного боку нас гнітить біль страшних несправедливих втрат і здається, що немає підстав для жодних святкувань, а з іншого – саме зараз, як ніколи раніше, так хочеться справжнього Різдвяного дива, яке пришвидшить нашу Перемогу і подарує справжнє щастя і радість усім українцям.

Вітаємо усіх з Різдвом Христовим та Новим роком і бажаємо вам і вашим родинам міцного здоров’я і здійснення найзаповітніших бажань!

Нехай прийдешній 2025 рік справдить ваші сподівання та принесе лише добро і добробут в нашу Україну і в кожну родину!

Хай віра, надія, любов і тепло сердець рідних і близьких зігріють кожного з вас, а величний дух Різдва сповнить ваші душі і ваші оселі радістю та світлом і надасть нових сил на боротьбу до нашої Перемоги! Відеопривітання


    Сьогодні, 6 грудня, в Україні відзначають День Збройних Сил. Учні 5-Б класу Тульчинського ліцею №2 складають шану всім, хто боронив і боронить честь і свободу рідної землі, висловлюють свою глибоку вдячність за неоціненну самопожертву та відданість у захисті нашої країни, бажають міцних сил і незламної віри, сміливих ідей і добрих надій, впевнених планів та обов’язкової удачі, незгасимого оптимізму і відмінного виконання всіх поставлених завдань.

Ви — справжні герої, яких поважає весь український народ. Ваша відвага та мужність не мають меж. Ваша служба — це приклад справжнього патріотизму, який будуть наслідувати майбутні покоління. Ваші героїчні вчинки назавжди будуть закарбовані на сторінках нашої історії. Героям слава!  (Відеозвіт)


    6 грудня - День Збройних Сил України. Це свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронить Україну до останнього. Сьогодні десятки тисяч наших синів, братів, чоловіків, коханих – патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи неньку Україну. Дякуємо кожному захиснику, хто ризикуючи власним життям, з честю і гідністю виконує свій громадянський і військовий обов'язок, мужньо протистоїть агресорам. Ми - Українці, ми - підтримуємо українське військо, підтримуємо свою власну країну - своє майбутнє. Українські воїни – це юнаки і дівчата, які в майбутньому стануть мужніми захисниками України.

До Дня Збройних Сил України, з метою патріотичного виховання підростаючого покоління, були організовані військово-спортивні  змагання. Команди юнаків та дівчат «Подільські соколи», «Патріоти України», «Нескорені», «Незламні» показали гарні результати з фізичної підготовки, виявили хороші знання з історії українського козацтва, проявили  активність. Нагородження команд стало завершальним  етапом змагань. (Фотозвіт)


Діти 5 класів на уроках технологій  виготовили окопні свічки та ялинкові прикраси до дня Св.Миколая Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Військові обереги від Святого Миколая», присвячений Дню Збройних Сил України та Дню Сухопутних військ України. (Фото, відео)


    5 грудня в Україні та світі відзначають Міжнародний день волонтера. 

В умовах воєнного часу поняття «волонтер» для України набуло надзвичайно важливого значення, адже це – тисячі людей, які забезпечують надійний тил нашій армії та підтримку вимушеним переселенцям. За час повномасштабної війни волонтером став кожен українець.

Учні Тульчинського ліцею №2 через співпрацю з волонтером Людмилою Коваль допомагають нашим захисникам та захисницям виборювати перемогу. (Фотозвіт) Неодноразово діти передавали смаколики, ліки, речі першої необхідності, засоби гігієни, маскувальні сітки, окопні свічки, малюнки, картини, обереги, листи. Дякуємо нашому волонтеру, дякуємо усім, хто допомагає нашій країні, за вашу працю, здатність вчасно прийти на допомогу.

Бажаємо невичерпної енергії, впевненості, наснаги у дуже потрібній роботі.

Разом до перемоги!


Сьогодні, як ніколи, зростає співпраця закладів освіти  з працівниками правоохоронних органів🤝👮‍♂. Адже профілактична робота дає можливість виробляти у дітей уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки👦🧒.

У рамках Всеукраїнської акції 🔴«16 днів проти насильства»🔴, мета якої – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім'ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок 🛑🛑 в ліцей №2 Тульчинської міської ради🏫🏫 28 листопада завітали поліцейські офіцери громади👮👮 Старший інспектор СЮП ВВГ Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області капітан поліції Безбах Наталія Павлівна, а також ПОГ Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області капітан поліції Бондарчук Віталій Олександрович.
🟩У ході зустрічі поліцейськими👮👮 було роз’яснено норми Закону України «Про запобігання та протидію насильству».

ПОГ Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області капітан поліції Войтко Олександр Олександрович розповів присутнім, що за вчинення насильства в сім’ї особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності
👮👮.  
Головний спеціаліст Служби у справах дітей Тульчинської міської ради - Куйбіда Анастасія Олегівна  ознайомила учнів зі статистикою вчинення домашнього насильства.
Головний спеціаліст Служби у справах дітей Тульчинської міської ради Наконечний Василь  Васильович розказав про види насильства та вказав на алгоритм дій для жертв та свідків насильства.
Фахівець КУ ЦНСП Тульчинської міської ради, практикуючий психолог Юрій Чорний повідомив, що метою його роботи, як фахівця КУ "Територіальний центр надання соціальних послуг", є сприяння ветеранам війни, демобілізованим особам та членам їх сімей, членам родин військовослужбовців, загиблих, зниклих безвісти у реалізації передбачених законодавством👨️ можливостей, прав, соціальних гарантій, зокрема шляхом забезпечення заходів з підтримки переходу від військової служби до цивільного життя.
фахівець із соціальної роботи мобільної бригади соціально -психологічної підтримки Оксана Орлиця, повідомила здобувачам освіти про профілактичні заходи, які проводять працівники поліції для протидії домашньому насильству
.
На завершення зустрічі поліцейські👮👮 наголосили на тому, що факти вчинення домашнього насильства🛑🛑 не потрібно замовчувати. Потрібно звертатися за допомогою до правоохоронних органів та інших відповідних служб📲📳.

Дякуємо за співпрацю! (Фотозвіт)


       8 – А клас із пошаною та повагою до історичного минулого українського народу презентує проект усного журналу «Пам’ятай про голодомор!» (Відео)

(Ідея учителя історії та класного керівника Сергія Долинка)

Висловлюємо подяку за сприяння та співпрацю: Тульчинському краєзнавчому музею – директорці Анні Порожній, Тульчинській публічній бібліотеці – краєзнавцю Владиславу Вігуржинському, директорці бібліотеки Вірі Вігуржинській.

    Багатовікова історія українського народу - це насамперед літопис життя і смерті народу-великомученика, доля якого була досить лиха. Історія народу-бездонна, невичерпна криниця духу мудрості, перемог і страждань.

    Минуле століття пронеслося над Україною трьома голодоморами: 1921-1922, 1932-1933,1946 - 1947 років.

    Ось і наблизилась сумна подія: День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, який щороку відзначається у четверту суботу листопада. Пам’яті тих, хто загинув від голодоморів, присвячується усний журнал «Пам΄ятай про Голодомор».

    91 рік тому мільйони синів і доньок України, мільйони невинних  людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені Голодомором. Тоталітарний комуністичний режим свідомо спланував і здійснив терор нашого народу голодом.

   91 рік тому наш народ пережив катастрофу, яка могла зупинити життя всієї нації. Голодомор приніс не лише страждання і смерть. Він посіяв страх серед людей. Тільки правда про геноцид українського народу і чиста пам'ять про усіх полеглих здатна звільнити нас від мороку минулого.


   21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

    Боротьба за захист прав і свобод українців триває. Вистояли на майдані - переможемо у війні. (Відео)


 1000 днів боротьби за свободу: шлях до нової України 

З 24 лютого 2022 року  вже 1000 днів і ночей…

1000 днів як Росія розпочала повномасштабний наступ на нашу святу Україну;

1000 днів нашого всенародного спротиву;

1000 днів  боротьби за кожен клаптик нашої землі, боротьби за волю , незалежність;

1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу;

1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу;

1000 днів боротьби за демократію, справедливість;

1000 днів Боротьби за мир, за рідну домівку, родину, батьків і дітей; боротьби за спокій і тишу, за рожеві світанки, за Чорне море, за степи широкі, за Крим, за кожне спустошене і знищене село і місто…А головне – боротьби за найцінніше – за життя  і перемогу. Сьогодні для багатьох українців питання свободи та волі, як ніколи є важливим. Війна не здолала українців, не злякала, не зломила, не знищила, не роз’єднала, а навпаки відродила силу, скріпила віру, надію воскресила, любов подвоїла, дух і волю загартувала , до всенародної боротьби проти зла російського об’єднала.

Сьогодні українці об'єднані як ніколи, бо покірно мовчати не вміють. Кожен українець на своєму фронті самовіддано воює за свою країну, як волонтер, журналіст, учитель і учень, лікар та будівельник, сапер і поліцейський, пекар і водій... Кожен і дорослий, і малий робить свій вклад у загальну святу справу, щоб наблизити перемогу.

Багато добрих справ робить сьогодні майже кожен українець, але б нічого могло б і не бути, якби не щоденний подвиг наших захисників і захисниць, які на передовій зупиняють ворога і дарують нам сьогодення та надію на майбутнє. Слава нашим захисникам і захисницям! Слава всім, хто наближає Україну до перемоги! (Відеозвіт)

 


    З метою привернення уваги до надскладної ситуації з безпеки дорожнього руху в Україні, сприяння вихованню дорожньої культури серед населення та об’єднання зусиль суспільства спрямованих на скорочення кількості смертей і травм у результаті дорожньо-транспортних пригод, у межах реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 у світі, з 11 по 17 листопада 2024 року у Тульчинському ліцеї №2 провели другий етап всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху .

В рамках Тижня представниками органів учнівського врядування  у співпраці з учителем ЗБД Качмар Л.П. та педагогом- організатором Куцулим Г.Б. було організовано випуски шкільних газет та проведені заходи на тему: «Безпечна країна». (Фотозвіт)


   У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, пропаганди принципів терпимості в усіх учасників навчально-виховного процесу з 11 по 15 листопада 2024 року в Тульчинському ліцеї №2 було проведено ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ. Впродовж цього тижня робота соціально-психологічної служби школи була спрямована на ознайомлення учнів з поняттями «толерантність» та «толерантна людина», виховувати дружні відносини між учнями, розвивати почуття емпатії, терпіння, доброти та поваги один до одного. Виховати в учнів розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими, підвищення настрою учасників навчально-виховного процесу, створення ситуацій-успіху для невпевнених учнів та розкриття творчого потенціалу обдарованих дітей.

На протязі тижня було проведено виховну годину: «Як жити в мирі з людьми», «Вчимося поважати інших», «Гарно дружити – значить правду говорити», «Чи живе в моїй школі толерантність?…»; тренінгові заняття з учнями «Вчимося толерантному спілкуванню», «Добро починається з тебе. Не будь жорстоким», «Толерантні взаємини у колективі», «Толерантність та милосердя - перший крок до людяності»; проведено анкетування «Чи толерантна ти людина».


    День визволення України від німецько -фашистських загарбників відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

Цього року ми відзначаємо 80 річницю. Цього дня традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. Ми пам’ятаємо героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Низький уклін всім захисникам, які і сьогодні боронять країну від лихої навали. Слава Україні та її захисникам!!! Захід підготували учні 11-Б класу, кл. керівник Бегас Руслан Михайлович. (Відео)


    В рамках проведення тижня до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми з 14-18 жовтня у Тульчинському ліцеї №2 було проведено ряд заходів, спрямованих на інформування та усвідомлення гостроти проблеми торгівлі людьми: бесіди, консультації, години спілкування, розігрували інформаційно-просвітницьку гру «Ліза та її друзі подорожують світом», настільну гру «Рожеві окуляри». (Фотозвіт)


    Інтернет – дуже потужний ресурс, який приховує досить багато небезпек як для дітей, так і для дорослих. Знання цих небезпек дозволить їх уникнути. Наші експерти виконали випереджувальне завдання і підготували чималий список інтернет - загроз. Прислухатись  до них і зробіть висновки. У рамках місячника кібербезпеки   у 10-А класі було проведено тренінг: Безпечний веб- серфінг. (Відео) Класний керівник Корнієнко Л.В.

   Серед учнів 7 – их класів було проведено квест «Безпечний Інтернет». (Фотозвіт)


День вчителя в Україні відзначається у першу неділю жовтня.

Святкування і привітання вчителів на День вчителя проводяться напередодні у всіх освітніх установах країни.

Бути вчителем, вихователем, наставником – це справжнє мистецтво, обране за покликом серця, наполеглива, чесна, натхненна праця, що збагачує світ мудрістю, знаннями, милосердям, людяністю.

Учні 10-А класу висловили слова щирої вдячності  вчителям, працівникам ліцею. (Відео) Шановні вчителі, щира подяка Вам за постійну самопожертву і щоденну самовіддачу, благородну любов і турботу, віддане служіння улюбленій справі, терпіння, мудрість, наполегливість і високий професіоналізм.

Вітаючи зі святом, від щирого серця бажаємо кожному з Вас міцного здоров’я ,щастя, благополуччя, невичерпної наснаги, Божої благодаті, миру й Перемоги, любові та злагоди!

Вітаємо вас, вчителі,

Здоров΄я , наснаги бажаєм,

Хай будуть успішними дні,

Щасливими будьте, благаєм.

Нехай не торкаються вас

Тривоги і смутні хвилини,

 Хай буде любов у душі

Та радість у вашій родині.


    Сьогодні - День захисників та захисниць України та День українського козацтва. День тих, хто стояв і стоїть за обороною нашої неньки України.

Рій "Cоколят" згадали славетну історію наших предків - козаків, які були уособленням мужності, сміливості та любові до Батьківщини. (Відео)

Особливо  важливим було згадати героїв сьогодення - наших захисників, які боронять країну. Ми вшанували їхню відвагу, адже саме завдяки їм ми можемо жити.

Дякуємо Вам наші захисники і захисниці!!!!!!Ми впевнені в нашій перемозі.


У період з 23.09.2024 р . по 27.09.2024 р. в Тульчинському ліцеї 2 Тиждень протидії булінгу.

Соціальним педагогом спільно з класними керівниками було проведено просвітницькі заходи на тему "Що таке булінг?" та "Булінг". (Фотозвіт)

 Під час цих заходів особливу увагу зосереджували на відмінностях булінгу від конфліктів , розповідали про види булінгу , причини , наслідки та шляхи подолання , відповідальності за їх вчинення.

Учні мали можливість самостійно охарактеризувати поняття "булінгу" та визначити його відмінність від конфліктної ситуації ,що може відбутися між дітьми.

Серед питань для обговорення були такі:

1) правила поведінки , права та обов'язки учнів ліцею;

2) порядок реагування на випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб , причетних до булінгу (цькування);

3) конфлікт; вирішення конфліктів мирним шляхом ;

4) як захисти себе від кібербулінгу;

5) що можуть зробити батьки , вчителі отримавши достовірну інформацію про випадок булінгу (цькування) або підозру щодо його вчинення.

Булінг - це серйозна проблема , з якою можуть зіткнутися люди будь-якого віку, особливо діти та підлітки.

Основою щасливого життя й успішного навчання є позитивне спілкування , добрі стосунки , спокійна обстановка , розуміння та самоповага й повага до інших людей.


    Начальником СЮП ВВГ Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області майором поліції Олесею Миколаївною Омелянчук , старшим інспектором капітаном поліції Наталією Павлівною Безбах та інспектором старшим лейтенантом поліції Чернописким Вадимом Віталієвичем в Тульчинському ліцеї 2 було проведено просвітницький захід з учнями 7А та 7Б класів на тему "Стоп булінг!" та "Безпека дорожнього руху". (Фотозвіт)

 Під час зустрічі учнів було ознайомлено з поняттям булінгу , його проявами та видами , відповідальністю у разі порушення прав інших осіб.Надано поради учням як протидіяти булінгу, уникати конфліктних ситуацій , ризикованої поведінки в мережі Інтернет.

З метою в учнів навиків безпечної поведінки на дорогах , їхньої адаптації до транспортного середовища проведено просвітницький захід щодо безпеки дорожнього руху. Увага була закцентована на захисті життя та здоров'я учнів під час дорожнього руху, засвоєння ними норм безпечної поведінки , тому що наше життя та здоров'я - це наша відповідальність!

 


Міжнародний день миру

Кожного року у всіх куточках Землі 21 вересня відзначають Міжнародний день миру. Для більшості людей планети Земля мир – це повсякденна реальність. На вулицях спокійно, діти ходять до школи. Там, де підвалини міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися. Для тих, хто увесь час жив у світі благополуччя, ці слова нічого не значать. Їм важко оцінити ту величезну роль Міжнародного дня миру, де розриваються снаряди під вікнами  будинків.

Тому у час, коли в  рідній Україні лунають постріли та проливається людська кров, цей день особливий. Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. Міжнародний день миру, свято, покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі.

 До відзначення цього свята учні Тульчинського ліцею №2 провели заходи, приурочені Міжнародному дню миру: (Відеозвіт)

-Інтерактивна  вправа з елементами бесіди про мир «Яким не було б наше сьогодні, МИР – це наше завтра…»

 -Розфарбування  мегарозмальовок «Ми за мир у нашій Україні»

 - Виготовлення аплікації «Голуб миру»

 - Створення  листівок «Діти хочуть перемоги! Діти хочуть миру

 - Рольова гра «Мій внесок у справу миру» із виготовленням паперових голубів

 - Створення єдиного кола, як символу захисту нашої Батьківщини від війни «Голуби     миру нас оберігають. Мир на Вкраїну вони повертають». Читання віршів про мир.

  - Створення власних постерів з метою донести до усіх гасло: «Мир в Україні! Мир у       всьому світі!»

 -Участь у Всеукраїнській кампанії «Голуб миру»

 - Короткотривалий проєкт у малих групах «Переклади слово мир на різні мови і створи хмару слів на тему «Мир»

 - Створення емблеми до Дня миру

 - «Мої долоні жовто-сині. Я за МИР в Україні!». Створення панно поетичних долоньок

 - Stem - активність «Голуб миру»

 - Години спілкування до Дня миру

 - Бібліотечні уроки «І буде мир в моїй країні…»

 - Історичний календар «Історія запровадження дня миру»

 - Фото-квест до «Міжнародного дня миру»

  - Пісенний вернісаж «Нам потрібне мирне небо!»

  - Єдиний урок Миру на тему: «Разом заради миру: повага, безпека та гідність для всіх»

  - КТС «Мирне небо над Україною».

Віра в те, що скоро буде мир і перемога в Україні, об’єднала всіх учнів ліцею:миру бути, бо ми – єдині!


Щорічно 21 вересня відзначається Міжнародний день миру.

Сьогодні для нас це свято є особливим. Кожен мріє про перемогу України у війні, про повернення рідних, про мирне небо над головою, про світле майбутнє наших дітей.

Рій "Соколята", як і всі діти України, прагнуть миру. Вони долучилися до створення кола єдності у формі голуба миру, як символу захисту нашої планети. зокрема України. Виготовляли голубів миру. писали листи-подяки захисникам та захисницям України. (Відео)
    Ми віримо в МИРНЕ майбутнє України!!!
#Мир #Деньмиру #Джура2024 #ДітиЗаМир #ДітиУкраїни

Що таке мир?

Мир-це щастя, дружба, спокій, радість, сміх, злагода... А найбільше щастя у світі - це МИР! Коли люди живуть у спокої та тиші, без сліз та горя, без пострілів та страху.

Сьогодні учні 3-В класу створювали емблему миру та почали роботу над постером з побажаннями в майбутнє. (Відео)

Тож маємо віру в швидку перемогу та мирне майбутнє.


Урочисте свято «Школа юного патріота», присвячене Дню Знань,  відзначили в Тульчинському  ліцеї №2. 

Промайнуло  літо і настала осінь — пора навчання.

Початок нового 2024-2025 навчального року  в непростих умовах сьогодення, коли третій рік  ЗСУ  захищають незалежність, свободу, суверенітет України  від російської  агресії, яка розпочала повномасштабну війну проти нашої країни. Завдяки мужності і незламності духу наших захисників і захисниць,  діти розпочали  навчання.

 Свято «Школа юного патріота» розпочали з проведення  благодійної  акції, яку завершили  протягом дня: «Наближаємо Перемогу!». Не купуй квітку – донать на ЗСУ.

Директор ліцею Марат Аркадійович Плотицький привітав усіх  з Днем Знань, побажав  учням, вчителям,батькам  міцного здоров’я, мирного неба, вдалого підйому сходинками Знань, творчих злетів і перемог у новому навчальному році.

Як і годиться, головні на святі Знань - наймолодші учні ліцею. Незабутньо і зворушливо звучали вірші з вуст маленьких першокласників. Одинадцятикласники привітали первачків   із вступом до родини ліцею та подарували пенали.

Учні 11-х класів подякували  військовим, медикам, волонтерам, рятувальникам, усім, хто чесною працею наближає  нашу Перемогу, хто захищає нас, наших рідних та близьких, нашу рідну Україну, її цілісність та недоторканість, її  гідність.

Побажання добра, любові, здоров’я, щастя лунало з вуст Ковач Вероніки,яка виконала пісню про Україну.

 Хвилюючим моментом став традиційний перший дзвінок, який дзвінко видзвонював у руках першокласниці – Демиди Маргарити  та учня 11- А класу – Кушніра Віталія.

За традицією випускники поклали квіти до алеї Героїв Небесної Сотні та алеї Пам’яті загиблим захисникам.

Відео свята


Тиждень безпеки дорожнього руху  "Безпека на дорогах в умовах воєнного стану".

У рамках реалізації заходів Другого Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2031 у світі  в період з 13 по 19 травня 2024 р. в Україні проходив перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху  із загальною темою "Безпека на дорогах в умовах воєнного стану".

17 травня 2024 в Тульчинському ліцеї N2 Тульчинської міської ради було проведено єдиний національний урок "Безпечна дорога додому" під час якого було проведено бесіди з учнями щодо забезпечення захисту життя та здоров'я дітей під час дорожнього руху, дотримання учасниками дорожнього руху правил безпечної поведінки.

 З метою сприяння розвитку пішохідного та велосипедного руху з 13 по 20 травня 2024 року  у ліцеї провели перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху « Безпека на дорогах в умовах воєнного стану».

  В рамках тижня серед учнів 1-4 класів провели  конкурс малюнка на асфальті «Наш друг - безпеки рух» (1Б кл.), «Безпека на дорозі» (1В, 3Б, 3Вкл.), «Правила дорожнього руху знай — життя та здоров’я зберігай» (2Б кл.). Учні 1В класу удосконалювали навички під час практичного заняття «Азбука безпеки», провели руханку «Молодь за безпеку дорожнього руху» . Також долучилися до єдиного національного онлайн - уроку «Безпечна дорога додому» ( 1В,3Вкл.). Учні  1В, 2Б, 4А класів взяли участь у грі-вікторині «Знай правила дорожнього руху» . Для учнів 2В,3А класів працівники поліції провели практичне заняття.  В 4А класі  цікавою була гра «Світлофор», книжкова  виставка «Дорожні правила єдині - пам'ятати ми повинні». Учні 4В класу переглянули «Казку про дорожній рух». Для учнів 5А,Б,В класів цікаво пройшли заходи: робота в групах «Вивчаємо дорожні знаки»(5Б,Вкл.), квест «Безпека руху на дорозі» (5А кл.). Учні 5,6,7класів  переглянули відеоурок «Знай правила дорожнього руху», 8-9 класів «Безпека на дорозі у воєнний час». Серед учнів 6,7 класів була проведена вікторина «Дорожні знаки», калейдоскоп корисних порад «Безпечне катання на велосипеді». Учні 7-А кл. долучилися до  Єдиного національного  онлайн  уроку «Безпечна дорога додому». Також провели вікторину «Знай та вивчай правила дорожнього руху», заняття «Безпека руху - запорука життя і здоровʼя», інтерактивне заняття «Правила їзди на велосипеді». В 6Б, 8-Б ,8В класах провели  годину спілкування «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану», «Мій друг - дорожній рух» (9Б,10 А кл.). Під час Тижня безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану» серед учнів 5-9 класів провели бесіду «Безпека перебування на вулицях».  Учні 9Б ,9В, 11А класів показали практичні навики переходу через пішохід  «Щоб не трапилось біди - правил дорожніх дотримуйся завжди». (Відеозвіт).


    16 травня 2024 року - День вишиванки. Вишиванка вважається справжнім символом народу України, нашим генетичним кодом. В її орнаменті закодована родинна пам'ять та могутній дух українців.

У час  повномасштабної війни Росії проти  України, одягаючи вишиту сорочку чи сукню, ми  демонструємо не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуємо свою приналежність до віковічної української культурної традиції, українську ідентичність, боротьбу за свою незалежність, свої права.

 16 квітня  з метою популяризації, підтримки української  культури, збереження традицій носіння етнічного вишитого одягу, виховання почуття патріотизму, учні 1 - 11 класів долучилися до акції «Вишиванку одягаємо – Перемогу закликаємо!». (Фото, відеозвіт)


    ВІТАЄМО НАШУ КОМАНДУ ЧЕРЛІДЕРОК З ПЕРЕМОГОЮ ( ІІІ МІСЦЕ) на обласному етапі загальнонаціональних змагань "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги".

На обласному етапі наймасштабнішіх змагань країни серед школярів, дівчата нашої збірної з черліденгу продемонстрували грацію, гімнастичну вправність, танцювальні таланти.

Дівчата запалили своїм виступом глядачів та підкорили серця суддів !

Щиро дякуємо тренеру команди Білобабі Надії Володимирівні за професіоналізм, віру в успіх, мотивацію до Перемоги

 

 

 

Безмежно вдячні за міцне плече та розвиток команди батьківській спільноті! Саме завдяки Вам наші "СКОРПІОНИ" запархали на паркеті ! (Фотозвіт)

Разом ми творимо щось неймовірне ! 

 


Вітаємо з Міжнародним днем сімʼї!

Свято, що відзначається щорічно 15 травня. Дуже хотілося б, щоб цей день став особливим святом, адже українці споконвіків славилися міцними сімейними устроями, духовною єдністю поколінь, повагою до батьків та до жінки-матері. (Відео)

 


    В другу неділю травня в Україні відзначають свято-День матері.

Це одне з найзворушливіших свят, адже мама-найголовніша людина в житті кожного, яка завжди зрозуміє, пробачить і буде безумовно любити, не зважаючи ні на що..

За традицією  свята цього дня від щирого серця вітають мам, всіляко висловлюють повагу і любов до неньки -за її добро, світло, нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

"Крилатики'' 3-А класу Тульчинського ліцею √ 2 приготували найщиріші вітання з ніжним, ласкавим і світлим для всіх святом-Днем матері! (Відео)


    Краса природи – це одне з джерел, що живить доброту, сердечність і любов.

В.О.Сухомлинський

 

 

    Вже традиційно навесні кожного року в нашому закладі освіти проводиться весняна толока. Ось і цьогоріч учні, вчителі, техперсонал вийшли на трудовий десант, аби прибрати та прикрасити територію ліцею.

    Всі працювали енергійно та дружно, із ентузіазмом та завзятістю робили свою справу. (фотозвіт). Дякуємо всім, хто взяв участь у весняній толоці.

    Пам’ятаймо, що природа – це наш дім, цінуймо її та бережімо, адже чисте майбутнє в наших руках.

    Завдяки спільним зусиллям усіх учасників екологічної  акції територія ліцею стала чистішою та охайнішою.

    Дякуємо усім за активність і співпрацю!


    В останній тиждень квітня 2024 року за ініціативою ВООЗ в усіх країнах світу відзначається Всесвітній тиждень імунізації.

Метою цього широкомасштабного заходу є підвищення розуміння важливості вакцинації серед громадськості для попередження інфекціних захворювань та збереження життя.

Рій "Соколята" провів зустріч з медичною сестрою закладу на тему "Профілактика інфекційних захворювань" (фото) з метою привернення уваги дітей до важливості імунізації – першорядного профілактичного заходу, спрямованого на захист від інфекційних захворювань, а також поширення ідеї вакцинації. 


    Рій "Соколята" провів екскурсію до музею "Пам'ять Чорнобиля" (фото) з метою згадати наслідки аварії на ЧАЕС, поглибити знання дітей про неї, зберегти історичну пам'ять, виховувати почуття гордості за український народ.

Адже людство зобов'язане завжди пам'ятати та гідно відзначати мужність, самовідданість і високий професіоналізм учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які ціною героїчних зусиль зупинили всепланетну катастрофу.


 

 

Хай стане мир  міцнішим у стократ,

Хай над землею чисте небо буде.

Чорнобиль – попередження, набат,

Його уроки людство – не забуде.

 

26 квітня виповнюється 38 років із моменту трагічних подій на Чорнобильській  АЕС, яка призвела до однієї із найбільших техногенних катастроф в історії людства. Цей день поділив життя багатьох людей на «до» та « після», залишивши по собі глибокий відбиток у пам’яті.

У цей день ми висловлюємо щирі слова подяки та засвідчуємо свою шану усім,  хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: пожежникам, військовослужбовцям, медикам, експлуатаційному персоналу станції, будівельникам.  Ці прості люди, ступивши назустріч смертоносному  неприборканому лиху, віддали своє життя і здоров’я, щоб урятувати не лише Україну, але й усю планету.

Священна пам'ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться з історії людської, не згасне у віках.  (Відео 7 - В клас)


    Рій "Соколята" приєднався до прибирання шкільної території, провівши рейд "Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять." (Фотозвіт)

Цей вислів відомий чи не всім, але чи всі ми не смітимо, щоб було чисто?
День довкілля — це привід голосніше про це сказати й нагадати: людство має берегти й поважати природу, навколишній світ і, щонайменше, прибирати за собою. Адже наше місто — наш дім, де живе не тільки тіло, а й душа.
І нехай чистота стане найкращою нагородою усім небайдужим.

 


    Рій "Соколята'' провів також навчальну екскурсію до Тульчинського районного відділку поліції. (Фотозвіт)

Під час екскурсії діти мали можливість зсередини побачити роботу служби, до якої ми звертаємося в найскладніших ситуаціях.

Екскурсія розпочалася з чергової частини. Ознайомилися з роботою слідчо-оперативних груп. Дали змогу побачити кімнату для затримання та ізолятор тимчасового утримання.

Учні були в захваті та приємно вражені гостинністю правоохоронці.

Дякуємо Тульчинському районному відділку поліції та Ювенальній поліції Вінничини за змістовну та дуже цікаву зустріч.


    Вибір професії — невід’ємний етап у житті кожного, хто здатен працювати. Рано чи пізно ми всі виходимо на роздоріжжя, щоб серед тисячі шляхів обрати свій, єдиний. І тут важливо не помилитися — віддати перевагу тій професії, яка найбільше відповідає здібностям, покликанню, знанням, потенціалу. З цією метою в Тульчинському ліцеї №2 з 15.04 по 19.04 проводився Тиждень профорієнтації  «Майбутнє за нами»(Відео). Були організовані різноманітні заходи, бесіди, екскурсії, практичні заняття з використанням посібників «Профорієнтація в НУШ» та з урахуванням віку, вподобань , нахилів здобувачів освіти.


    В рамках тижня профорієнтації рій "Соколята'' провів навчальну екскурсію на СТОВ "Авангард " с.Сільниця. (Фотозвіт).

Такі екскурсії відкривають можливості для збагачення знань учнів, ознайомлюють їх з сільськогосподарськими роботами. Дітям показали техніку, якою обробляють поля, міні елеватори по осушенню зернових. Незабутнє враження справили екскурсії на ферму, до млина та пекарні. 

Діти з цікавістю слухали розповідь керівника про своє господарство. Школярів почастували гарячим борщем та круасанами.  На згадку про поїздку дали по хлібцю кожній дитині.

Щиру подяку висловлюємо директору ТОВ "Авангард" Трачу М.М. за гостинність та можливість побувати на сільськогосподарському підприємстві такого масштабу.

 


   Рій "Соколята" долучився до флешмобу "White cart" (фото, відеозвіт) на знак згуртування навколо ідеї миру, дружби в єднаннні з міжнародною спільнотою та всією Україною. В такий спосіб діти показали "білу картку" заради миру і спокою в Україні та світі.


   Щорічно 1 квітня відзначається Міжнародний день птахів у рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера”.

Птахи  зачаровують нас своєю свободою, співом, цікавою поведінкою.

Пернаті є важливою ланкою в екосистемі та головними помічниками для природи. 

Юні крилатики 2-В класу Тульчинського ліцею √2  присвятили цій темі свою дослідницьку роботу. (Відео)


    З метою підвищення інтересу до географічної науки, досліджень навколишнього середовища, всебічного розвитку особистості з 4 по 8 лютого у Тульчинському ліцеї №2 проведено тиждень географії та пізнаємо природу. (Звіт)


    Закріплюючи знання з історії, розвиваючи пізнавальні інтереси, розширюючи світогляд учнями 5Г було відвідано Молодіжний центр Тульчинської публічної бібліотеки. (Фотозвіт)

Краєзнавець Владислав Вігуржинський в образі графа Потоцького ознайомив учнів з історією Тульчина , життя родини графа Станіслава Потоцького, про його 16 спадкоємців, історією побудови палацу та вплив графської родини на розвиток Тульчина.

Також розповів про родичів - нащадків у Франції.

Здобувачі освіти з задоволенням відвідали історичний та культурний об'єкт та дуже вдячні Владиславу Вігуржинському за цікаву розповідь і з нетерпінням чекають нової зустрічі!


14 березня – 80 років з дня визволення Тульчина від нацистів в період 2-ї світової війни.

До цієї дати у ліцеї учнями 10-Б класу (класний керівник Бегас Р.М.) було організовано та проведено  радіолінійку (відео).

З великою вдячністю і любов’ю ми схиляємо голови перед тими, які героїчно пройшли нелегкими фронтовими шляхами найжахливішої у 20 столітті війни і в березні 1944 року принесли на багатостраждальну землю Поділля жаданий мир і звільнення від окупантів.

Час минає, але у пам’яті поколінь навіки залишається ваш приклад патріотизму та мужності, непохитної волі, відданості та любові до рідної землі. Наш святий обов’язок – зберегти пам’ять про кожного, хто боровся з ворогом на фронті чи в тилу, загинув на окупованій території, в таборах смерті, чиє життя обірвалося на шляху до Великої Перемоги.

Народна пам’ять про героїчне минуле нашого краю – це невичерпне джерело громадянської гордості, тверда запорука патріотичного виховання молодого покоління, історичний і духовний скарб народу України.


    Майбутнє світу - у навчанні , а місія освіти полягає в тому, щоб змінити життя учнів і допомогти виховувати громадян, які зможуть жити і продуктивно працювати за нових умов (соціальних, технологічних, екологічних і т.д.).

Проведення предметного тижня є ефективним засобом підвищення пізнавального інтересу до вивчення історії. З учнями 5-В та 5-Г класів було проведено позакласний захід "Тиждень історії" (Фотозвіт), який був присвячений дуже цікавому питанню-походженню людини, а саме:

1.Історія , яку розповідають кістки.

2.Як визначити вік викопних решток. "Записи" на кістках.

3.Технології кам'яної доби.

4.Перші люди на українських землях.

5.Українські землі в прадавні часи.

6.Наші предки-слов'яни.

7.Пантікапей-найдавніше місто на території України.

 


    До 210 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка учасники рою "Соколята" Тульчинського ліцею #2 долучилися до Всеукраїнського ЧЕЛЕНДЖУ #БорітесяПоборите210. Діти підготували вірші, малюнки, музичний твір до творчості письменника. (Фото, відеозвіт)


 

   9 березня 2024 року український народ відзначає 210 річницю від Дня народження Т.Г. Шевченка. Ім’я, святе для кожного українця. Ця людина залишила нам свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу пам'ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру.

Тарас Шевченко – символ української незламної боротьби. Вся творчість Великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне...

Учні 3-Б класу Тульчинського ліцею №2 разом з класним керівником Шкаврон О.С також долучилися до вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка і   провели виховну годину «Тарасовими шляхами», (відео) де старанно декламували вірші видатного поета, співали пісні на слова Великого Кобзаря,  ознайомлювались з картинами митця та створювали  свої «Маленькі кобзарики». Кожне  дитяче сердечко наповнилось ще більшою любов’ю до видатного письменника і до  своєї рідної країни ,адже так перегукується сьогодення зі словами відомого Кобзаря : « Борітеся-поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая! »


З ледь відчутним весняним подихом приходить до нас свято  весни, любові!

Воно несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті, пов’язане з жінкою. Кожна жінка - це неповторна квітка в саду життя. Без жінок не було б стільки світла, любові і тепла. Вони наповнюють будні яскравими фарбами, спонукають до шляхетних вчинків і добрих справ. Щедрість жіночих душ зігріває, сила духу – захоплює, а краса – вселяє віру в те, що світ буде врятований!

Вітаємо дорогих вчителів, працівників ліцею, дівчат зі святом весни, любові  та краси!

Хай воно стане для Вас приводом бодай раз на рік усвідомити свою сутність і призначення в цьому світі, відчути себе центром Всесвіту.

Зичимо вам радості в очах, спокою в серці,усмішок і прекрасного настрою. Нехай збудуться всі бажання, в сім'ях буде щастя, а в Україні - мир!

Вітаємо зі святом всіх жінок ЗСУ. Ви наші героїні та захисниці. Бажаємо вам міцного здоров’я, щедрої долі та Божої благодаті на довгі роки! Нехай ваша служба буде безпечною. Дякуємо за вашу відданість, мужність та захист нашої країни.

Мирного неба і якнайшвидшої Перемоги! (Відео привітання)


Разом до Перемоги!

Учні ліцею долучилися   ще до однієї важливої справи задля наближення нашої перемоги. Діти організували та  провели виставку малюнків та виробів «З Україною в серці». (Фотозвіт). Метою виставки було формування  національної ідентичності, патріотичної та громадянської свідомості, національно - патріотичного світогляду.

Серед робіт було безліч малюнків,  аплікацій, картина «Лелеки», ляльки-мотанки. Також зроблені з тканини  державні та народні символи України,  вирізьблений з дерева монумент «Батьківщина – мати».

Матеріали виставки   передали  нашим захисникам і захисницям, адже саме це  було найбільшою мотивацією для її проведення.

Дякуємо волонтеру Коваль Людмилі Іванівні, яка доставила нашим воїнам смаколики,  малюнки , вироби.

    Дякуємо воїнам , що захищаєте нас . Бажаємо вам міцного здоров΄я. Віримо, що в  єдності запорука Перемоги!


      9 березня 2024року Україна відзначає 210-річницю від дня народження видатного майстра слова, талановитого художника, пророка, славетного і величного Тараса Григоровича Шевченка.

Традиційно з нагоди вшанування пам'яті великого Кобзаря України у нашій школі відбулися Шевченківські дні.

Тарас Шевченко вчора, сьогодні і завтра залишається у серцях українців прикладом любові до свого народу, Батьківщини. Він учить малих і дорослих вивчати історію рідного краю, завжди бути готовим до боротьби за щасливе майбутнє, за справедливість, за честь України -матері.

Невмирущій славі генія українського народу був присвячений захід "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття", (відео) який підготували учні 6-В класу (учитель Олійник Н.Г.)

Флешмоб "Слова великого поета лунають крізь роки" провели учні 8-А кл.(учитель Булавук Л.А.).

Учні 11-А здійснили літературну мандрівку "Кобзарева струна не вмирає" (учитель Чорна О.О.)

Створили буклети учні 5-В (учитель Семенюк Ю.В.)

Цікавий брейн-ринг" Стежками Шевченкового слова" провела учитель Кобець Т.Р. з  учнями 9-А класу.

Виховну годину "Ми нащадки твої, Тарасе" підготували учні  6-А класу(учитель Кузик Н.В.)

(Фотозвіт)

 


     Допомагати ЗСУ зараз важливо нам усім. Захисникам  важлива будь-яка допомога, навіть якщо вона маленька, або ж комусь здається такою.

Учні Тульчинського ліцею №2 неодноразово долучалися до загальної справи задля наближення  Перемоги. Цього разу учнівські колективи 1-11 класів стали активними  учасниками акції «Від маленького серця до великої Перемоги». Смаколики, речі, засоби гігієни передали через військового капелана Олександра захисникам ЗСУ,які знаходяться на реабілітації  в санаторії м. Немирів. (Фотозвіт)

     Дорогі наші захисники,  смаколики  та   щирість своїх дитячих сердець ми передаємо вам. Бажаємо швидшого одужання, дякуємо за ваш внесок у Перемогу.  Велика подяка  всім учням та батькам  за участь в акції. Всі разом крокуємо до Перемоги.


   Леся Українка - славетна українська поетеса, громадська діячка, послідовний і енергійний борець за незалежність українського народу.

    До річниці Дня народження письменниці рій "Соколята" презентував проект на тему "Поетична квітка України". (Фото, відеозвіт)


Рій "Соколята" підготував флешмоб на тему "Її Величність - Мова". (Відео)

Адже щороку 21 лютого починаючи з 2000 року увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови, або Міжнародний день материнської мови.

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. 


«  Кращої, ніж рідна,мови не буває»

    Міжнародний день рідної мови – свято, яке нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.

    Здобувачі освіти 5-б класу ліцею №2 провели відкритий виховний захід (відео), присвячений міжнародному дню рідної мови. 

    Українці це знову виборюють зі зброєю в руках. За українську мову, національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі гинуть кращі сини та доньки країни.

   Росія, як і попередніми століттями, знищує українські книги, культурні надбання, полює на патріотичних відчайдухів, котрі на окупованих територіях продовжують боротися проти намагань агресора відтворити на одвічно українських землях совєтську територію з піонерськими маршами, радянськими піснями та агітплакатами.

    Ми солідарні у підтримці кримських татар, чия мова, мовби українська, зазнає утисків і репресій з боку російських окупантів в українському Криму.

    Як і раніше, очевидна істина: мова має значення. Це та рушійна сила, яка об’єднала українців і весь світ та веде до перемоги України. Підтримувати культурне розмаїття, захищати мови корінних народів, утверджувати українську мову як державну, посилювати обороноздатність держави - наше спільне завдання.

    З Днем рідної мови!

 


    21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

    Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. (Відео 3-Г)


     20 лютого 2024 року в Україні відзначається 10-та річниця  Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні.  День  вшанування пам'яті тих людей, які загинули під час мирного народного протесту  у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Всього під час Майдану постраждали 2,5 тисячі людей, більше 100 з них загинули.

    День Героїв Небесної Сотні покликаний увічнити людську, громадську і національну відвагу та самовідданість , силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідно вшанувати подвиг загиблих за ідеали демократії, права і свободи, європейське майбутнє України. Цей день покликаний вшанувати боротьбу за вільне та гідне життя.

    На полі битви, у боротьбі проти рашистів, захисники та захисниці ЗСУ продовжують відстоювати нашу незалежність, свободу, державність.

    Учнівські колективи 1-11 класів  вшанували пам'яті Героїв Небесної Сотні, долучившись до Всеукраїнської Тихої Акції «Ангели пам'яті», під час якої розвісили  на деревах білих паперових ангелів. Також поклали квіти борцям за майбутнє України на алеї Героїв Небесної Сотні. Фотозвіт


Рій "Соколята" долучився до Всесвітньої тихої акції "Ангели пам’яті" у пам'ять про загиблих майданівців Героїв Небесної Сотні. (Фото)

Учні розвісили паперових ангелів, які символізують душі загиблих борців за свободу та перемогу світла над темрявою.

Саме 10 років тому, 20 лютого 2014 року у середмісті Києва, зокрема і на вулиці Інститутській було вбито 48 майданівців. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками Революції Гідності і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, назвали Героями Небесної Сотні.


    20 лютого в Україні відзначають День героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Гинули за честь, за волю, за право бути народом, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей.

    Всього під час Майдану постраждали 2,5 тисячі людей, більше 100 з них загинули.

    Ми закликаємо вас сьогодні згадати усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови. Вони згасли як зорі. Відео (10-А клас).


16 лютого – День єднання України

    День єднання - зовсім молоде свято, яке згуртувало українців і показало,що ми – єдиний  народ.

    Свято встановлено в Україні « З метою посилення консолідації українського суспільства,зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно – пропагандистського, морально- психологічного  тиску на суспільну свідомість…», згідно з Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» від 14 лютого 2022 року №53/2022.

    Це свято  згуртувало  українців навколо національної ідеї і показало російським пропагандистам, що ми єдиний народ, який хоче жити в мирі.

    Учні Тульчинського ліцею№2 приєдналися до святкування. Цього дня діти прийшли у вишиванках, адже вишиванка -  це  символ нації. Генетичний код України – у вишиванках. Одягаючи  вишиванку, діти продемонстрували  її красу й унікальність та засвідчили  єдність , яка є шляхом до свободи. (Фотозвіт)


    З метою впровадження інноваційних підходів у залученні учнівської молоді до систематичних занять фізичною культурою і спортом та різних видів рухової активності, мотивації до здорового способу життя, а також,  відповідно до програми «ПЛІЧ-О-ПЛІЧ», яка ініційована Президентом України, протягом грудня у Тульчинському ліцеї №2 проведено ряд спортивних заходів у рамках реалізації програми. (Фотозвіт)

    У межах проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги», спортивні команди із волейболу та футболу (юнаки та дівчата), футболу (юнаки), а також наймолодші учасники – команда із чирлідингу нашого ліцею наполегливо готуються до міського етапу наймасштабніших змагань серед школярів.

Спорт об'єднує, а єдність - це сила. 

 

 


    Сьогодні, 29 січня 2024 року, викладачі кафедри психології та соціальної роботи Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського провели мотивуючий тренінг для учнів 11 класів "Психологія життєвого успіху". (фотозвіт)

    Мета: допомогти майбутнім абітурієнтам у виборі майбутньої професії; сформувати психологічні уміння учасників, які сприятимуть досягненню успіху в житті, бачення власних можливостей та конкретних дій щодо успішної самореалізації, навичок самоаналізу, прогнозування та планування майбутнього;допомогти учасникам визначити перспективи власної професійної діяльності в умовах сьогодення.


      29 січня  Україна вшановує пам'ять Героїв битви Крутами, котра  для українського народу стала символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

      Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

      Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

     Пам’ятати своїх героїв дуже важливо, адже герої – це ті найкращі, яких ми втрачаємо. Тих, хто поповнили український національний пантеон на сьогодні, напевно, вистачить для виховання патріотизму на сотні років уперед. Крутянці в цьому пантеоні посідають особливе місце – вони одні з перших віддали свої життя за новопроголошену Українську державу.

    Минуло 106 роки, а ми знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв… Відеозвіт


     Соціальним педагогом спільно з класними керівниками 5 класів було проведено виховні заходи на тему: "Пожежна безпека.Газова безпека. Безпека у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів".

     Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про причини виникнення пожеж , правильної поведінки в разі пожежі; формувати в учнів свідоме ставлення до збереження життя і здоров'я людей, державного й особистого майна; узагальнити раніше вивчений матеріал правил пожежної та газової безпеки; виховувати навички обережного поводження з вогнем; розповісти учням про небезпеку вибухонебезпечних предметів; навчити бути обережними. Фотозвіт.


     Соціальним педагогом спільно з класними керівниками 2-4 класів було проведено виховні заходи на тему:   "Пожежна безпека.Газова безпека. Безпека у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів."

     Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про причини виникнення пожеж, правильної поведінки в разі пожежі; формувати в учнів свідоме ставлення до збереження життя і здоров'я людей, державного й особистого майна; узагальнити раніше вивчений матеріал правил пожежної та газової безпеки; виховувати навички обережного поводження з вогнем; розповісти учням про небезпеку вибухонебезпечних предметів; навчити бути обережними. Фотозвіт.


    З метою формування громадянського почуття,свідомої соціальної позиції, патріотизму, в рамках Всеукраїнської дитячо -юнацької гри «Сокіл»(«Джура») джури Тульчинського ліцею №2 набули  практичних навиків  стрільби з пневматичної гвинтівки стоячи, сидячи та лежачи. Також практикували  неповне розбирання та збирання АК-47. Фотозвіт.


     Захисникам і захисницям зараз особливо складно, тому не забуваємо їх підтримувати не лише добрим словом вдячності, але й добрими справами. Вкотре  сітку для ЗСУ сплели джури Тульчинського ліцею №2.

     Любі наші захисники та захисниці, це наш невеличкий внесок у велику Перемогу! Віримо, що ця сітка   допоможе  вам при маскуванні техніки або  врятує чиєсь  життя. Дякуємо за наше життя і майбутнє, яке ви невпинно виборюєте  у ЗСУ. Ми щодня дякуємо вам, коли прокидаємося, і шлемо подумки добро, коли лягаємо спати! Дякуємо, що захищаєте ваші сім’ї та країну! Ми віримо у вас, завжди підтримаємо і бажаємо здоров’я та сил! Ви найкращі! Ми пишаємося вами! Фотозвіт.


     Сьогодні, 15 січня 2024 року , в Тульчинському ліцеї 2 Старшим Інспектором з ювенальної превенції Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області Олесею Омелянчук було проведено виховну бесіду з учнями    9 А класу на тему:  "Особливості відповідальності неповнолітніх за вчинення правопорушень, види покарань та відповідальність батьків за неналежне виконання обов'язків по вихованню та навчанню дітей. Безпечне поводження в мережі Інтернет." Фото.


     Наближаються Різдвяно - Новорічні свята. Це час, коли кожен з нас має можливість пробачити всі образи та подякувати Богу за те, що є. Бажаємо,щоб прийдешній рік був сповнений тільки позитивними емоціями та добрими подіями. Тепла у ваших оселях та душах, хай любов і Божа благодать супроводжують вас всюди. Нехай таїнство Різдвяної ночі огорне своєю чарівністю і подарує незабутні хвилини миру, затишку і благодаті, а святкова коляда звеселить душу. Нехай хуртовина забере всі прикрощі, печалі й тривоги, а на зміну їм прийдуть спокій і мир. Нехай у прийдешньому Новому році  вщухнуть бурі, заспокояться буйні вітри, ляже на землю м'який пухнастий новорічний сніг і запорошить усі біди, усі негаразди. Віримо в найочікуванішу Перемогу в Новому році! Це найважливіше сьогодні, це потрібно нам усім! Вітаємо всіх з Різдвяно - Новорічними святами. Щиро дякуємо захисникам і захисницям за можливість навчатися  за шкільними партами, спілкуватися , інтелектуально розвиватися.

      (Відео)

     З Різдвом Христовим та прийдешнім Новим 2024-м!


     Тактична медицина – це надання допомоги на догоспітальному етапі націлене передусім на усунення попереджуваних причин смерті, за принципами, що враховують загрозу від бойових дій.

18 грудня за сприяння координатора, Стрільченко Юлії Петрівни, готовності цивільних у м. Тульчині від благодійного фонду Сергія Притули відбулася зустріч учнів 11-х класів з військовим інструктором Новіковим Олегом, військовим Гавриленком Ігорем і волонтером Островським Костянтином. Новіков Олег провів тренінгові  заняття « Основні принципи надання домедичної допомоги в умовах бойових дій (фотозвіт). Тактична медицина», під час якого ознайомив старшокласників зі складом та використанням індивідуальної тактичної аптечки, розповів про ознаки масивної кровотечі, тампонування рани стерильним кровоспинним бинтом.  Також продемонстрував накладання турнікета на верхню та нижню кінцівки, накладання перев’язувального пакета (бандажа) на рану кінцівки.

     Ці знання в умовах воєнного стану необхідні кожній людині,  адже мета тактичної медицини – збереження життя пораненого.


      До учнів ліцею завітав Голубович Богдан Ярославович- зхисник  ЗСУ. Учні та вчителі ліцею висловили щиру подяку бійцю , передали сітку, сплетену власноруч,  малюнки, листи, обереги, теплі речі та ліки бійцям бригади, в якій служить Богдан Ярославович (Фотозвіт). Дорогі наші захисники! Дякуємо вам за кожен новий день! Ми у Вас віримо! Хай береже Вас  Бог!

Ви сильні, нехай ворог знає,

Що в Україні справжні є захисники.

Ми молимо: живими повертайтесь,

Бо вдома вас чекають і діти, і дружини, й матері.

 


     6 грудня учнівський колектив 7-Б класу разом з класним керівником Коноваловою Аліною Дмитрівною провели виховний захід приурочений Дню Збройних Сил України (Відео).   Метою заходу було сприяння формуванню патріотичних почуттів дітей та учнівської молоді, ушанування традицій збройної боротьби за незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України, засвідчення вдячності всім захисникам Української держави.


  День Збройних Сил України- це свято не лише військових, а й всієї країни, кожного добровольця, кожної сім'ї, чії члени боронять нашу державу від ворога,усіх, хто допомагає в наближенні перемоги, донатить на армію, волонтерить, лікує поранених.

     За час повномасштабної війни, ми всі навчилися дякувати - словесно, в думках, в соцмережах. Ми розуміємо цінність прожитого дня, який дарують наші хлопці у формі. І нехай ми не знаємо їх усіх, але це не повинно нам завадити їх підтримувати та допомагати.

Тому учні 2- В класу Тульчинського ліцею #2 долучилися до участі у Всеукраїнському фестивалі мистецтв "Військові обереги від Святого Миколая воїнам ЗСУ". Відео.
Тож у День Збройних Сил України ми бажаємо усім причетним перемоги, здоров'я та швидшого повернення до матерів, дружин та дітей. А тих, хто віддав своє життя за наш з вами спокій, чекає вічна слава та пам'ять в серцях не одного українського покоління.
СЛАВА ЗБРОЙНИМ СИЛАМ УКРАЇНИ !!! ГЕРОЯМ СЛАВА !!!

Учні 4-Б класу Тульчинського ліцею №2 щиро дякують нашим захисникам за можливість навчатися та радіти життю. Збройні сили України — це наша слава, гордість, міць країни! Вони захищають мир, свободу та служать рідному народу! Відео. 

ШАНОВНІ ЗАХИСНИКИ УКРАЇНИ, ВІД ЩИРОГО СЕРЦЯ ВІТАЄМО ВАС ІЗ ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ!
 

      День Збройних Сил України - свято справжньої мужності, героїзму і відваги.

  Кожен із видів ЗСУ має свій професійний святковий день, але 6 грудня об'єднує всіх військовослужбовців України.
В цей день від усієї душі хочемо побажати міцних сил і незламної віри, сміливих ідей і добрих надій, впевнених планів та обов'язкової удачі, незгасимого оптимізму і відмінного виконання всіх поставлених завдань.
Рій "Соколята" долучився до участі у Всеукраїнському фестивалі мистецтв "Військові обереги від Святого Миколая воїнам ЗСУ".

 

 

   Музичне вітання підготувала Теремчук Софія, віршоване вітання підготувала Коновалова Ксенія, Римар Анастасія дарує малюнок. Фото, відео.


     6 грудня - День Збройних Сил України. Це свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронить Україну до останнього. Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.

     До Дня Збройних Сил України з метою патріотичного виховання підростаючого покоління, в рамках заходів Всеукраїнської дитячо – юнацької військово- патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), для джур куреня імені Віталія Голди  були організовані військово-патріотичні змагання «А нумо, хлопці». Під час змагань джури  показали гарні результати з фізичної підготовки, виявили хороші знання з історії українського козацтва,проявили  активність. Завершальним етапом змагань стало нагордження команд. Фотозвіт.

 


     Учні Тульчинського ліцею №2  вкотре подякували ЗСУ . Цього разу долучилися  до Всеукраїнської акції «Смілива гривня». За кошти , зібрані під час акції, купили  смаколики  для ЗСУ. Для нас усіх ЗСУ - це Герої, безстрашні хлопці та дівчата, які  змушують тільки від одного погляду на них, відчувати нереальну повагу та гордість за те, що вони такі відважні та сильні. Наскільки сильно наші воїни люблять свою землю, людей, безстрашно ідуть в бій та нічого не бояться. Щира подяка кожному військовому за цю можливість жити в Україні – в себе вдома. Фотозвіт.


6 грудня- День Святого Миколая

За повір’ями та переказами, Микола Чудотворець був з дитинства вірний своїй вірі, тримав піст, а згодом почав вивчати Божественне Писання. Та запам’ятали його через дивовижне милосердя, адже святий завжди намагався допомогти тим, хто цього потребує.

     Учні Тульчинського ліцею №2 активно долучилися до акції «Військові обереги від Святого Миколая воїнам ЗСУ». (Фотозвіт). Обереги, листи, малюнки , смаколики були передані на передову батькам-захисникам ЗСУ, діти яких навчаються в ліцеї. З любов΄ю в серці та вірою в перемогу вплітали стрічки в сітку, яку зробили  для ЗСУ.  Дорогі наші  захисники і захисниці, нехай дарунки від дітей нагадають вам тепло рідної оселі, сім΄ї, родини, де на вас  чекають з Перемогою. Зі святом, любі захисники та захисниці!

 


      6 грудня Україна святкує День Збройних Сил.

Дорогі захисники, наші любі хлопці й дівчата! Прийміть щирі вітання з

Днем Збройних Cил України!Бажаємо козацької мужності,дідівської гідності, батьківської мудрості, могутньої сили волі та віри у власні сили.  

Ми безмежно вдячні вам за можливість навчатися за шкільними партами, спілкуватися з однокласниками та друзями.

Долучення до  Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Військові обереги від Святого Миколая»( дистанційний формат)- це ще одна нагода подякувати вам. Палисюк Ніка - учениця 11-Б класу присвячує пісню захисникам та захисницям ЗСУ. (Відео)

#волонтерсвятогомиколая  @Український державний центр позашкільної освіти @Міністерство освіти і науки України @ Тульчинський центр професійного розвитку педагогічних працівників Тульчинської міської ради Вінницької  області  @ Тульчинський ліцей №2


   Відповідно листа Вінницької обласної військової адміністрації 13207/01.01.-35/11.23.    від 07.11.2023 р; листа Департаменту гуманітарної політики 01.01.1-5826 від 14.11.2023р; листа відділу освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради 665 від 16.11.2023 р Про проведення щорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" в Тульчинському ліцеї 2 до Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями було проведено соціальним педагогом спільно з класними керівниками виховні заходи з учнями 8 А;8Б;8В класів на тему:"Можливості - обмежені, здібності - безмежні".  До Міжнародного дня боротьби з рабством було проведено соціальним педагогом спільно з класними керівниками виховні заходи з учнями 9 А;9 Б; 9В класів на тему:"Торгівля людьми - сучасний прояв рабства". До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом було проведено соціальним педагогом спільно з класними керівниками виховні заходи з учнями 10А та 10 Б на тему: "Знай , щоб жити". Фотозвіт.

 


    Рій "Соколята" провів виховний захід "День пам'яті жертв Голодомору" з метою ознайомлення учнів з трагічним минулим нашої країни, вшанування пам'яті померлих від голоду, виховання в учнів особистісних рис громадянина України, патріотизм, формування щирих людських почуттів, співчуття до трагічної долі рідного народу. Відео

 

 

    Про проведення щорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

    Відповідно листа МОН України 4/3297-22 від 15.11.2022 р; листа Вінницької обласної військової адміністрації 13207/01.01.-35/11.23 від 07.11.2023 р; листа Департаменту гуманітарної політики 01.01.1-5826 від 14.11.2023 р; листа відділу освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради 665 від 16.11.2023 р Про проведення щорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" в Тульчинському ліцеї 2 до Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок було проведено соціальним педагогом спільно з класними керівниками виховні заходи з учнями 11 А та 11 Б класів на тему:"Мій улюблений світ без насильства".  Фотозвіт.    


    З 20 по 28 листопада 2023 року в Тульчинському ліцеї 2 було продовжено проведення соціальним педагогом спільно з класними керівниками виховних заходів на тему: "Що таке толерантність?"(1-2 класи).

    "Толерантність врятує світ". (3-11 класи). Фотозвіт.

    Мета заходу: познайомити учнів з поняттям "толерантність"; сформувати уявлення про толерантне ставлення, вчити бачити індивідуальне в кожній людині.   


     24 листопада 2023 року  представники   учнівського  самоврядування- Поляруш Аліна та Котельникова Валерія  провели агіткампанію  щодо залучення учнів до Всеукраїнської акції «Запали свічку Памяті у кожному вікні»

 

    Діти повідомили про те, що щорічно в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору.  На початку 20 століття Україна пережила три Голодомори : 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років.

   Найбільш трагічним з них виявився голод 1932-1933 років, що організувала радянська влада з метою придушення українського національно - визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

     Керівництво Радянського Союзу довгий час приховувало факт смерті українців від штучного голоду. Лише після оголошення незалежності України почалося розслідування масштабів Голодомору, який забрав мільйони життів на території  України.

     За оцінками Міжнародної асоціації дослідників Голодомору - геноциду, у 1932 -1933 років померли 10,5 мільйона українців.

 Найбільше постраждали  колишні Харківська і Київська області, (теперішні Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська). На них припадає 52,8 % загиблих.

     Вперше вшановувати пам’ять жертв голодоморів почали в 1998 році  згідно з указом тодішнього президента України Леоніда Кучми.

 Сучасну назву і дату  пам’ятного дня визначив указ наступного президента Віктора Ющенко в травні 2007 року.

 А 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон

«Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», згідно з яким Голодомор був визнаний геноцидом українського народу.

      Традиційно в  День пам’яті жертв Голодоморів українці відвідують поминальні богослужіння, ставлять символічні горщики із зерном  і свічки до пам’ятників загиблим. Також 25 листопада приспустять державні прапори і  оголосять загальнонаціональну хвилину мовчання.

       Втративши мільйони життів, Україна у минулому столітті довела: ми є нацією, яку не можна підкорити  навіть тотальним голодом.

      Представники   учнівського  самоврядування закликали вшанувати пам’ять жертв Голодоморів. 25 листопада о 16.00 долучитися до Загальнонаціональної хвилини мовчання та  акції «Засвіти свічку Пам’яті у кожному вікні». Фотозвіт


     24 листопада учні 8-В класу разом із класним керівником Зудовою Іриною Наумівною  провели виховний захід " Ті дні у пам'яті народній" (відео) та  вшанували пам'ять загиблих під час Голодомору 1932-1933 років.

    Метою заходу було поглибити знання учнів про роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу, виховувати повагу до історичного минулого нашого народу, який попри випробовування вистояв і зберіг свої традиції та ідентичність


21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи.

     Рій «Соколята» провів виховний захід (фото) з метою пригадати події, які відбувалися в країні і на Майдані Незалежності у 2013-2014 роках, розширити знання учнів про революцію Гідності та Свободи; розвивати почуття національної самосвідомості та громадянської активності; формувати розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави; виховувати ціннісне ставлення до демократичних свобод, закріплених Конституцією України, усвідомлення цінності людського життя та тих складових частин, які впливають на нього, роблять його багатогранним, плідним і корисним.     


      21 листопада учні 9 –Б класу відзначили у Тульчинському ліцею №2  День Гідності та Свободи під гаслом: "Вистояли на Майдані – переможемо у війні". Відео

День Гідності та Свободи — нагадування про ту ціну, яку українці заплатили, коли відстоювали на Майдані своє право на чесні вибори та інтеграцію у Європейський Союз. Цього дня ми вшанували патріотизм і мужність громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.

        У ході заходу згадали загиблих героїв, хто віддав свої життя за волю і незалежність нашої країни хвилиною мовчання.

Ми мусимо пам’ятати про цих мужніх людей, робити все можливе, щоб подвиг героїв не був марним. Будьмо гідними пам’яті наших Героїв! Завдяки нашій згуртованості, незламності духу та беззаперечній вірі у перемогу справедливості над нашою Україною запанує мирне небо!

Крім того, на Алеї Героїв Небесної сотні відбулося традиційне покладання квітів "Революція Гідності – це перший переможний бій цієї війни". Захід підготували учні 9-Б класу, кл. керівник Патлатюк Алла Василівна

  

 


Тульчинський ліцей №2 традиційно долучився до реалізації заходів щорічного Тижня безпеки дорожнього руху. 2 етап Тижня безпеки дорожнього руху в Україні продовжує тему 7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху, присвяченого переосмисленню мобільності та створенню зручних та безпечних умов для усіх учасників дорожнього руху, зокрема пішоходів та користувачів персональним вело- та електротранспортом.

Заходи Тижня стосувалися питань безпеки дітей на дорогах, актуальності носіння світлоповертальних елементів у темний час доби та умінь надання домедичної допомоги при надзвичайних ситуаціях.
Цікавими для здобувачів освіти стали зустрічі із працівниками ДПС, які провели практичні заняття.
17.11.2023 року учні 1-11 класів взяли участь у традиційному щорічному національному уроці з безпеки дорожнього руху.
Діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися Правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їх життя і здоров'я!
Наші учні в достатній мірі знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом.

Тиждень поглибив знання учнів у відповідній сфері, сприяв розвитку практичних навичок, поглибленню знань Правил дорожнього руху. Відео.


         18 листопада 2023 року відбулося відкриття меморіальної дошки випускнику Тульчинського ліцею №2 фельдшеру-рятувальнику рятувальної повітряно-десантної групи вертолітної ескадрильї транспортної авіації майстер-сержанту Голді Віталію Дмитровичу.

Народився Віталій Дмитрович у містечку Тульчин на  Вінниччині. Навчався в Тульчинській загальноосвітній школі №2.  Після здобуття фаху фельдшера вирішив, що хоче стати військовослужбовцем. Завдяки сумлінній праці та природному хисту Віталій Голда отримав кваліфікацію «Авіаційний рятувальник 1 класу». Із 2015 року брав участь у бойових діях на сході держави. Мав  великий досвід і в миротворчій діяльності, зокрема в складі окремого вертолітного загону виконував завдання у місії ООН у Демократичній Республіці Конго.

А з початком повномасштабної агресії рф у складі екіпажів вертольотів Мі-8 Віталій Дмитрович постійно ризикував власним життям під час проведення  пошуково-рятувальних заходів в районі бойових дій. За проявлені під час бойових вильотів мужність і героїзм, незламність духу та високий професіоналізм улітку 2022 року штаб-сержант  Голда був відзначений медаллю «За зразкову службу», наказ МОУ від 08 червня 2022 року № 470.  

11 листопада 2022 року, під час виконання бойового завдання, бортовий стрілець, майстер-сержант Віталій ГОЛДА, ризикуючи власним життям, проявив мужність та героїзм,  витягнувши військових з палаючого вертольоту. За цих обставин отримав серйозні травми. Авіаційний рятувальник Віталій  Голда боровся в лікарні за власне життя шість діб. 17 листопада 2022 року помер у лікарні.

За мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, вірність українському народові і військовій присязі, незламність духу, зразкове виконання військового обов’язку та високий професіоналізм, проявлений в умовах збройної агресії рф проти України отримав державну нагороду – орден “За мужність” ІІІ ступеня, Указ Президента України № 864/2022 від 12 грудня 2022 року, на жаль, посмертно.

Віталій Голда боровся за рідну Україну та її майбутнє, він був одним із тих, хто готовий на все заради Перемоги українського народу в цій війні. Добрим і чуйним, турботливим та ніжним назавжди залишиться Віталій Дмитрович у серцях коханої дружини Людмили, синів Богдана і Валентина, донечки Ольги, тата та матері.  

Незламним і безстрашним, непохитним і стійким він залишиться в пам’яті друзів, які обіцяють помститись за побратима.

Віталій ГОЛДА боровся за рідну Україну та її майбутнє, він був одним із тих, хто готовий на все заради Перемоги українського народу в цій війні. Життя українського захисника стало справжнім прикладом жертовності та патріотизму, загартованості та відваги, мудрості та бойового досвіду.

 Віталій ГОЛДА - приклад справжнього рятівника,  якому завдячують життям.

Наші герої з меморіальних дощок щодня зустрічатимуть і проводжатимуть поглядом нас усіх  і нагадуватимуть, що вони поклали життя, аби ми жили в мирній, квітучій Україні.

Вшанування їх пам’яті – це не просто наш святий обов’язок, це наша шана і гордість за справжніх героїв.

Фото, відео відкритття меморіальної дошки 


Міжнародний день толерантності.

 

         Толерантністю  називають повагу до людської індивідуальності . В цей день говорять про важливість визнання основоположних прав і свобод людини ,  прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та найрізноманітніших форм самовираження . Згідно з законом , всі люди є  вільними та рівними у своїх правах.

         Толерантність - це вихованість , це стриманість , це рівність !

         Толерантність –це  культура добрих манер і вчинків !

         Толерантні люди – це люди , які по життю не сірою тінню , а люди з великими надіями , переконаннями  і цілями .

          Ми повинні з відкритою душею і щирим серцем відноситись до інших, вислуховувати думки , погляди і переконання ,вміло і толерантно дати аналіз тій чи іншій життєвій ситуації.

         Твори добро – заклик толерантності, гідний вчинок кожної людини , кожного громадянина!

 З 13 по 17 листопада 2023 року в Тульчинському ліцеї № 2  було  спільно проведено соціальним педагогом з класними керівниками виховні заходи , а саме:

«Толерантність  врятує світ»   ( 3- 9 класи)

«Толерантність єднає всіх»     ( 10 класи)

Тренінг « Розвиток толерантності». Фотозвіт.


   16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Толерантність - саме те, чого не вистачає зараз людям: терпіння, терпимість, розуміння, дружнє ставлення , спокій , адекватне сприйняття.У рамках  Тижня Толерантності у ліцеї було проведено низку заходів.

    У 9-А класі було проведено годину спілкування присвячену толерантності в людських стосунках,  стосунків між учнями , формуванню позитивних навичок співіснуванню у колективі, вихованню чуйного ставлення до людей. Відео.


Звіт  

бібліотеки Тульчинського  Ліцею №2   про  проведення   місячника    шкільних  бібліотек:  

«Вірю  в  майбутнє  твоє,   Україно»


    Начальник СКЗ Тульчинського РВП Іванна Гуріна спільно з представниками ХНУВС начальником ВРОПР Олена Чорноус та провідний фахівець  ВРОПР Ігор Овчаренко провели профорієнтаційну роботу щодо умов вступу до ВНЗ системи МВС, порядку та етапів  відбору на службу та умов навчання у "Кадетському корпус поліції"

    Працівники екстреної медичної допомоги щодо порядку надання домедичної допомоги та надання допомоги потерпілому в екстремальних умовах. 

    Ст. Інспектор з ЮП Олеся Омелянчук превентивно - виховні заходи та види відповідальності за вчинення правопорушень неповнолітніми. Фотозвіт.


    Флешмоб до Дня української  писемності  та мови підготував рій «Соколята». Відео


    День визволення України від фашистських загарбників – свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. Цього року ми святкуємо 78 річницю. Цього дня традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. Ми пам’ятаємо героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Низький уклін всім захисникам, які і сьогодні боронять країну від лихої навали. Слава Україні та її захисникам!!! Низький уклін та безмежна вдячність! Захід підготували учні 8-Б класу, кл. керівник Собковська Ірина Михайлівна. Відео


    В рамках проведення Дня ментального здоров’я практичним психологом Тульчинського ліцею №2 було проведено ряд заходів, спрямованих на зняття психоемоційного напруження. День розпочався з арт-терапевтичної композиції «Мій настрій» з учнями 3-4 класів. Для учнів 6-7 класів проводилась година спілкування «Позитивне мислення: щастя, здоров’я, успіх», на якій розвивали позитивне ставлення до життя, привчали свій розум думати позитивно і ігнорувати будь-який негатив. На занятті «Відновиш психічне здоров’я – відновиш усе» для учнів 8-9 класів вчилися справлятися зі стресом та відновлювати своє психічне здоров’я. на завершення приєдналися до Всеукраїнського флешмобу #руханкасили з учнями 4-го класу.

    Соціальним педагогом було проведено захід «Ментальне здоров’я дітей під час війни» з учнями 5-А, 8-В, 10-Б.


Для забезпечення безпекових вимог організації навчального процесу Тульчинського ліцею №2 було проведено реконструкцію укриття, яке комісія прийняла 13 жовтня 2023 року.

    В укритті створені умови для перебування учнів під час повітряної тривоги. Сховище облаштували: місцями для сидіння, запасом питної води, баками для сміття, резервним освітленням, засобами пожежогасіння та медикаментами, убиральнею, засобами гігієни, тощо.
     Висловлюємо подяку за значну допомогу у проведенні реконструкції укриття ліцею міському голові В.М.Весняному, заступникам міського голови В.І.Побережнику та А.А.Поваляєвій, відділу освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради та начальнику відділу освіти, молоді та спорту М.М.Митрицану.
За матеріальну та фінансову підтримку спонсорам: І.Деркачу, В.Абросімову, В.Кушніру.
Також до роботи в облаштуванні укриття активно долучилися вихователі груп продовженого дня, технічний персонал ліцею на чолі з  заступник директора з адміністративно-господарської роботи І.Ф.Якубовським.

    Без уваги, підтримки та контролю не залишили процес реконструкції директор Тульчинської дитячо-спортивної школи А.І.Чорній та технічний персонал закладу. Фотозвіт.   


    Краєзнавчий музей - місце, де зустрічаються сьогодення і минуле. Коли проходиш по його залах, то відчуваєш, як дух часів наповнює тебе.

    З метою формування національної свідомості, любові до рідного краю, свого народу, виховання шанобливого ставлення до культури, забезпечення духовної єдності поколінь рій "Соколята" відвідав районний краєзнавчий музей у м.Тульчині.

    Учні були дуже задоволені екскурсією і відчували свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили на нашій землі і створювали її красу. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих героїв у російсько-українській війні за нашу свободу. Фотозвіт.   


В рамках проведення Дня ментального здоров’я учні 4-В класу Тульчинського ліцею №2 долучилися до Всеукраїнського флешмобу та виконали руханку: (Відео)

В житті де так багато перешкод,

Я відчуваю крила та коріння.

Слова «Я МОЖУ!» - мій таємний код,

І моя сила сяє мов проміння.

Мій розум, тіло, творчість, почуття,

моє натхнення, радість, мрії, близькість –

в моїх руках. Будую я Моє життя,

І відчуваю впевненість та стійкість.


У першу неділю жовтня в Україні відзначають День учителя, День працівників освіти.

Щороку 5 жовтня понад сто держав відзначають Всесвітній день учителів -професійне свято всіх учителів, викладачів та працівників сфери освіти, яке засноване Організацією Об’єднаних Націй у 1994 році

 Дорогі вчителі, шану вашій праці,

       Шану вашій долі віддаємо в цей день.

       Фотозвіт, відео.     


     З нагоди Дня Захисників і захисниць України та Дня козацтва, в  5-Г класі, Тульчинського ліцею 2, відбувся тематичний захід “Слава козацька не вмре, не поляже”. (Відео).

Діти мали змогу подорожувати в часі - від козацьких легенд до сучасної України.

Вони вшанували  пам'ять захисників нашої держави та подякували тим, хто сьогодні боронить нас від ворога. Також учні виготовляли патріотичні пазли,які символізують їхню гордість за нашу країну та її нескоренний народ.

Наші діти - майбутнє нації,і ми пишаємось їхньою відданістю та бажанням знати більше про історію прекрасної України!

     Нехай наші  патріоти  ростуть сильними, розумними та завжди прагнуть до кращого для нашої Батьківщини. 


    До Дня захисника і захисниці України учні ліцею провели загальношкільну акцію «Від маленького серця до великої Перемоги!»

    В дитячих малюнках і листах висловили почуття щирої віри у велику силу,незламність, міць ЗСУ , вдячність за все, що роблять наші захисники і захисниці заради Перемоги.

    Діти подякували ЗСУ за можливість бачити тихі світанки , а ввечері засинати в своїй домівці в тепленькому ліжку. Побажали міцного здоров’я, щоб янголи – охоронці оберігали усіх захисників та захисниць.

    Віримо , що наші листи і малюнки – це місточок єднання з рідною домівкою та тими , хто дуже чекає захисників і захисниць в рідній хаті з Перемогою.

    Малюнки та листи відправили на передову через волонтерів Тульчинської сотні. Фото з малюнками.

 


Міжнародний день миру

Кожного року у всіх куточках Землі 21 вересня відзначають Міжнародний день миру. Для більшості людей планети Земля мир – це повсякденна реальність. На вулицях спокійно, діти ходять до школи. Там, де підвалини міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися. Для тих, хто увесь час жив у світі благополуччя, ці слова нічого не значать. Їм важко оцінити ту величезну роль Міжнародного дня миру, де розриваються снаряди під вікнами  будинків.

Тому у час, коли в  рідній Україні лунають постріли та проливається людська кров, цей день особливий. Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше.

На підтримку миру в Україні та в усьому світі дівчатка 8- 9 класів Тульчинського ліцею №2 презентували  флешмоб «Голуб миру!»(Відео).


        21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні для України мир – це знищити ворога, відновити кордони країни, запорука нашого щасливого життя, саме такого, яким його бачить кожен з нас. Рій "Соколята" провели захід до міжнародного дня миру "Діти України за мир!".

         


Міжнародний День миру відзначається щорічно 21 вересня.

          Сьогодні ж 575-й день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню росії. Український народ рішуче доводить, що його не зламати ані зброєю, ані холодом, ані відсутність води та світла. Це тільки додає українцям ще більше мотивації протистояти ворогу та боронити свою землю від російської агресії, доводячи всьому світу, що ми нація гідних, вільних, сильних та незламних.

З нагоди Дня миру учні 5-В класу Тульчинського ліцею №2 разом із класним керівником Семенюк Ю. В. у цей день провели тематичну годину спілкування «Я хочу жити у мирній країні!», виготовили голуба миру (Відео). Школярі висловлювали  побажаннями миру та злагоди і закликали всіх людей: «Хай буде мир на всій Землі! Ми не бажаємо війни!»

         Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир!  


Добіг до завершення Олімпійський тиждень, який проходив у ліцеї з 18 по 22 вересня. Заходи , проведені протягом тижня, були  спрямовані на популяризацію спорту, здорового способу життя та розвиток олімпійського руху. Незважаючи на військовий стан та численні сигнали повітряної тривоги, у ліцеї були  проведені різні види змагань, спортивних естафет, конкурсів. Учні взяли участь у змаганнях «Наша спортивна родина», спортивній естафеті та відвідали спортивну школу  для дітей-сиріт, де познайомилися із тренерами та взяли участь у змаганнях. Під час змагань діти демонстрували силу, спритність та жагу до перемоги.

Родина ліцею вдячна усім, хто допоміг у підготовці та проведенні такого насиченого і цікавого тижня.

      Разом до Перемоги!                                                                                   Фотозвіт.


До 416-ї річниці міста Тульчина. Учителем історії Долинко С.М., було проведено театралізовану екскурсію - квест "Тульчин! Ти весь в історії іскристий". Учасниками та гостями заходу були учні нашого ліцею 5-А, 5-В, 7-А, 8-А, 8-Б класів,  класні керівники Боб О.І. та Семенюк Ю.В.

     Під час екскурсії її учасники познайомилися з історією міста від 17 до 20 століття. Це був живий урок історії, адже до нас завітали історичні постаті з минулого і розповіли екскурсантам, про своє життя у давнину. Діти та дорослі доторкнулися до реальної історії, що ожила на мить. Юні актори талановито виконували свої ролі і змогли передати тонкощі своїх персонажів, що були колись реальними постатями. Проведенню екскурсії передувала велика пошуково-дослідна та підготовча  робота, що тривала увесь попередній навчальний рік. Результат нашого проєкту: незабутні емоції, веселі миті, креативний підхід і задоволення від кінцевого результату.

     Дякуємо всім, хто відвідав та завітав на наш захід. Історія наша велика, строката - наш рідний край  свідок багатьох історичних подій, що стали частиною історії України та всесвітньої історії з центром у Тульчині.

     З днем народження, наш сивочолий Тульчин! "...Яка то радість побувать в тобі!" ВІДЕО

 


Батьки , вчителі, учні Тульчинського ліцею №2 16.09.2023р. долучилися до проведення благодійного ярмарку, присвяченого Дню міста.

Діти 1-4 класів разом із вихователями виготовили обереги. Кожен оберіг виготовили з любов’ю, тому що вірять, що саме він може принести удачу, запобігти небезпеці нашим захисникам і захисницям.

Смачною випічкою порадували  мешканців  міста діти та батьки  5-11 класів.

В такий спосіб дорослі і діти висловили щиру вдячність ЗСУ, подякували за мирні світанки в рідному Тульчині, можливість навчатися за шкільними партами.

Гроші, зароблені під час благодійного ярмарку, використали на підтримку ЗСУ. Участь у ярмарку - це наш невеличкий внесок у велику Перемогу! Фотозвіт.

 


 З 08.09.2023 р. по 15.09.2023 р в Тульчинському ліцеї №2 проходив Всеукраїнськи олімпійський урок та Олімпійський тиждень в якому приймали участь 1-11 класів. Всього 735 дітей.  Фотозвіт.


    Здобувачі освіти 3-А класу разом з вчителем С.М.Горбатюк та вихователем А.М.Демида  долучилися до благодійної акції "Від маленького серця для великого миру" (на підтримку воїнів ЗСУ). Учні підготовили подарунки захисникам та захисницям. Багато любові вклали у малюнки для воїнів ЗСУ. Це лише маленька частинка наших переживань, любові, дужевного тепла. Але в такий спосіб ми об'єднуємо зусилля заради нашої перемоги. 


Шановні батьки!

Сьогодні на території міського стадіону проводяться роботи з облаштування укриття для учнів нашого ліцею.

Хочемо подякувати батькам 3-Г, 4-А та 7-В класу за допомогу у прибиранні укриття. А також подякувати Кушніру В., батькові учня 2-А класу, за надання будівельних матеріалів для ремонтних робіт.

   Доводимо до Вашого відома, що адміністрація Тульчинського ліцею √2 не давала жодних розпоряджень, щодо збору коштів на ремонт укриття.


5 вересня відзначається міжнародний день благодійності.

   Учні 7- А класу відвідали цього дня волонтерів та передали кошти на потреби ЗСУ. Зустріч була приємною та залишила багато теплих вражень. Дякуємо нашим волонтерам за їхню жертовну працю на благо України. Фото.    


Щороку в перший день осені в Україні відзначають День знань.

     Саме в цей день  на урочистих лінійках лунають "перші дзвоники", які сповіщають про початок нового навчального року.

      Вдруге початок занять у школах України припадає на воєнний час. 

Тульчинський ліцей №2 розпочав 2023-2024 н.р. навчальний рік у форматі очного навчання. Щиро дякуємо захисникам  і захисницям, хто дарує нам перший дзвінок і можливість навчатися за шкільними партами.

     1Вересня нескорена фортеця знань Тульчинського ліцею №2 поповнилася

маленькими  першокласниками, чиї серця наповнені жовто – блакитною палітрою.  Вони з нетерпінням чекали цього дня. Сьогодні для них розпо-чалася  захоплива дорога у світ знань! Бажаємо  вам, милі першокласники, кожен день дізнаватися щось нове і з цікавістю пізнавати навколишній світ!

     Хвилюючим стало свято для одинадцятикласників. Попереду залишився тільки один навчальний рік в рідному ліцеї.

    День 1 Вересня завжди особливо урочистий ,адже саме з нього починаєть-ся незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.

     Бажаємо усім учням ліцею на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети.

    Вітаємо дружню родину ліцею з початком нового 2023-2024 навчального року. Бажаємо мирного та безхмарного неба в житті!Дякуємо ЗСУ! Нехай нашим ЗСУ нічне небо освітлюють лише зорепади. Фотозвіт


  З метою популяризації вивчення історії рідного краю, здобувачі освіти Тульчинського ліцею №2 під керівництвом учителя історії Долинка Сергія Миколайовича,  створили проєкт театралізованої екскурсії «Тульчин! Ти весь в історії іскристий!».

Учні  7- А та 7-Б класів на мить поринули у епоху 17-20 століть, виконавши ролі історичних персонажів, що жили у Тульчині в давнину.

Захід було проведено для учасників квесту  під назвою «Ми горді тим, що ми тульчинці»  учнів та батьків 4-В класу Тульчинського ліцею №3 під керівництвом Єленчак Тетяни Миколаївни.

Всі учасники проєкту доторкнулися до історії нашого сивочолого Тульчина, що ожила на мить на вулиці нашого міста. У всіх залишилися незабутні враження та позитивні емоції.

Дякуємо всім, хто долучився до нашого заходу! Ми не прощаємось із вами, а кажемо вам до зустрічі у Тульчині! (Відеозвіт)

 


    В рамках тижня основ безпеки життєдіяльності  вчителями основ здоров`я  проведено інформаційно – просвітницькі заходи серед здобувачів освіти ліцею.

Безпека життєдіяльності - спрямована на поліпшення і збереження здоров'я за допомогою відповідного харчування, фізичної підготовки, морального настрою, і, безумовно, відмови від шкідливих звичок.

Протягом тижня здобувачі освіти ознайомилися з тенденціями безпечної життєдіяльності людини, підвищили свій рівень знань правил безпеки в умовах воєнного стану. Головним правилом для всіх є розуміння, що здоров’я людини – найважливіша цінність. Відеозвіт


Учні 4-Б класу відвідали урочистий захід приурочений  5-й річниці до Дня створення поліцейських офіцерів громад, а також були вболівальниками в турнірі з міні-футболу. Між вболівальниками був проведений конкурс на знання українських віршів,загадок та пісень. Всі діти прийняли активну участь і були нагороджені призами. Фотозвіт

4-А фотозвіт


«Кібербезпека під час війни» https://drive.google.com/file/d/1okxTkokfHXH8AY8xBonOZntZLyFiTf-I/view

 

«Захистить ваші дані та гроші від шахраїв»
https://drive.google.com/file/d/1LZ331OyuGT5aDiJeb4QbER2_chwde05-
/view?usp=share_link

«Захист ваших ґаджетів від шкідливих програм, встановлення надійних паролів та кілька правил з кібербезпеки – заходи обачності, які вбережуть вас від зловмисників, які хочуть заволодіти вашими даними, включно з даними банківських карток і акаунтів у соцмережах»
https://docs.google.com/document/d/1fHmHCXt1y1SRaWt7KqNZ-41N3EkQV19OTNE3REuhXmM/edit#

 


23 травня в Україні відзначається День Героїв

 

 Ідея цього свята виникла у міжвоєнні роки в середовищі українських націоналістів з метою вшанування пам’яті борців, які відстоювали незалежність та вільний вибір України.

Дата 23 травня була вибрана з огляду на те, що 23 та 25 травня були вбиті лідери українського визвольного руху Євген Коновалець та Симон Петлюра. Також у травні за суперечливих обставин у Києві загинув ідеолог українського самостійництва Микола Міхновський.

Свято Героїв під час Другої світової війни та після її завершення активно відзначали учасники визвольного руху та українці в діаспорі. Вперше офіційно воно було запроваджене постановою ІІ Великого Збору ОУН, який відбувся у квітні 1941 року в Кракові: «Обов’язуючі організаційні свята є: свято Соборності 22 січня, свято Героїв революції дня 23-го травня і День боротьби 31 серпня».

 Після 1991-го року традиція відзначення Дня Героїв стала відроджуватися, передусім у Західній Україні. Особливої актуальності воно набуває в наш час, адже з 2014 року українці відстоюють територіальну цілісність та право на вільний вибір розвитку своєї держави у війні з Російською Федерацією, яка анексувала Крим та окупувала частину Донбасу. У 2014 році масштабні відзначення Дня Героїв відбулися у Волинській, Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях.

Нові часи формують і нові традиції. І День Героїв – це не лише можливість вшанувати пам’ять загиблих за волю України, але і звернути увагу на живих героїв, які повернулися з війни – на тих, хто вижив, вистояв, здобув перемогу над ворогом і над собою і продовжує розвивати Україну, показуючи приклад. А ще – розпочати дискусію над природою героїзму і тим, що за цим стоїть. Відео

 


  ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

 

Згідно Плану заходів на 2023 рік із реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, з метою сприяння переосмисленню в учнівської, вчительської та батьківської спільноти мобільності (#Rethink Mobility) для сприяння розвитку пішохідного та велосипедного руху, відповідно до рекомендацій Глобального плану на Десятиліття дій 2021-2030 рр. та згідно Загального плану заходів з проведення 7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху з 15 по 21 травня 2023 року у Тульчинському  ліцеї №2 провели перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану».

    Розпочався тиждень 15.05 2023 з конкурсу малюнків на асфальті. Учні 2-Б,2-Г класів провели конкурс «Наш друг - безпечний рух» .

 15-21.05.2023 в бібліотеці ліцею діяли  книжкові  виставки «Дорожні правила єдині - пам’ятати їх повинні». У 1-11кл. провели бесіди з батьками учнів «10 основних правил дорожнього руху» (про захист життя та здоров’я дітей у процесі дорожнього руху, засвоєння ними норм безпечної поведінки).

Протягом тижня учні 1-4 класів вивчали правила БДР та закріплювали знання під час проведення  руханки «Молодь за безпеку дорожнього руху».

16.05 2023 учні 2-А класу повторили правила під час конкурсу малюнка «Безпека дорожнього руху», 3-В кл. «Весела подорож до країни Світлофорії», 3-А кл.«ПДР знай - життя зберігай» , 3-Б кл. «Руху правила єдині, знати їх усі повинні».

 Знання з ПДР  закріпили учні 1-Б кл. під час малюнку на асфальті «Безпека руху - це життя» та 1-В кл. «Я знаю правила дорожнього руху і дотримуюсь їх».

16.05.2023   учні 4-Б кл. позмагалися під час  вікторини «Знай і вивчай правила дорожнього руху», 8-А кл. провели урок «Безпечна дорога додому:обов’язки і права пішоходів та пасажирів».

17.05. 2023 в 1-11класах провели Єдиний національний онлайн-урок «Безпечна дорога додому». У 7-В класі цікаво пройшло практичне заняття : «Безпека руху – запорука життя і здоров’я», у 8- Б година спілкування «Безпека дорожнього руху».

Під час години спілкування «Безпека на дорозі» у 5- В кл. та інформаційної години «Вивчи правила і знай та завжди їх пам’ятай» у 1-В кл. вкотре повторили і закріпили знання з ПДР. Учні 10- А класу провели  виховну годину «Щоб не трапилось біди – правил дорожніх дотримуйся завжди» ,11-А кл. годину інформування «Вихований пішохід та правила користування мопедами» .

17.05.2023 та 19.05.2023  цікаво та пізнавально пройшла зустріч із працівниками Національної поліції України на тему:«Дотримання правил дорожнього руху».

18.05.2023 учні 6-В кл. закріпили знання з БДР під час години спілкування «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану», 2–Б кл. провели вікторину «Знай і вивчай правила дорожнього руху». Інтелектуальний батл «Правила дорожні знай і у біду не потрапляй»,  який провели у 7-А кл., нагадав учням про правила БДР.

Пізнавальним був інформаційний вісник «Дорожні знаки для пішоходів» учнів 6-Б класу.

Протягом тижня серед учнів 7-9 кл. був проведений тренінг  «Катання на скейтборді, самокаті, роликах та велосипеді. Правила виконання трюків».

19.05, 23.05.2023  у 8-х класах пройшло інтерактивне заняття «Правила їзди на велосипеді. Безпека. Обережність». Учні 10- А,Б класів закріпили знання з правил БДР під час практичного заняття «Надання першої домедичної допомоги при ДТП».

Завершився тиждень БДР 19.05.2023  виставкою  малюнків  учнів 5-7 класів «Ліцеїсти Тульчинщини за безпеку дорожнього руху». Відеозвіт.

 


В Україні сьогодні відзначають День вишиванки.

Всесвітній день вишиванки відзначається щорічно в третій четвер травня. 

Українські вишиванки – віддзеркалення душі української нації. Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою, є одним із яскравих символів української культури.

Цього дня всі охочі приходять на роботу або навчання у найвпізнаванішому елементі українського костюма – у вишиванці.

По всьому світу проводяться святкові ходи, акції та флешмоби в підтримку української культури.

Вишиванка – візитна картка України. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка символізує родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї.

 На початку XX століття , коли українська нація почала боротьбу за свої політичні права, вишиванка стала використовуватися як патріотичний та культовий одяг , символ української ідентичності.

 У час  повномасштабної війни Росії проти  України, одягаючи вишиту сорочку чи сукню, ми  демонструємо не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуємо свою приналежність до віковічної української культурної

традиції, українську ідентичність, боротьбу за свою незалежність, свої права.

 18 квітня  з метою популяризації, підтримки української культури, збереження традицій носіння етнічного вишитого одягу, виховання почуття патріотизму, учні 5 В класу, класний керівник Олійник Наталія Григорівна, провели флешмоб «Вишиванка єднає серця патріотів». (Відео).

Учні 1 - 11 класів долучилися до акції «Вишиванку одягаємо – Перемогу закликаємо!» Фотозвіт.


    Тиждень безпеки дорожнього руху (1-Б). Фотозвіт.


    Тиждень безпеки дорожнього руху (4-В, 4-Г). Фотозвіт.


    З 15 травня проходить Тиждень безпеки дорожнього руху.

    У 4-Б класі проводилась  гра-вікторина з правил  дорожнього руху  ,,Усім треба памятати ,що на дорозі не варто жартувати ’’ . Діти пригадали як слід поводитись на дорозі , також  дізнались багато цікавого. Фотозвіт.   


    Учора, 17 травня 2023 року, у рамках 7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху, який присвячується переосмисленню мобільності та створенню зручних та безпечних умов для усіх учасників дорожнього руху, зокрема пішоходів та користувачів вело- та електротранспортом, відбулася зустріч старшокласників Тульчинського ліцею №2 із начальником сектору реагування патрульної поліції Тульчинського райвідділу поліції Богданом Кушніром.

Під час зустрічі обговорювали ситуацію з безпекою дорожнього руху в громаді, законодавчі ініціативи та зміни, що стосуються правил дорожнього руху.

Правоохоронець розповів про правила безпеки на дорозі, змоделював небезпечні непередбачувані ситуації, що можуть трапитися на дорозі, та наголосив на відповідальності неповнолітніх та їхніх батьків за керування транспортними засобами, зокрема скутерами, без водійського посвідчення та мотошоломів.

Богдан Кушнір зазначив, аби знизити смертність та травматизм на дорогах, необхідно сформувати культуру безпечного руху.

   Поліцейський зауважив , що формування будь-яких навичок найефективніше розпочати із закладів освіти, тому закликав учнів бути уважними, обережними та дотримуватися Правил дорожнього руху, встановлених законодавством. Фотозвіт.


 

Люби  природу не як символ Душі своєї,

Люби природу не для себе, Люби для неї.

 

М.Рильський

Людина та природа - поняття взаємопов'язані та взаємозалежні, адже людство існуватиме доти, доки існуватиме природне середовище. Створюючи загрозу природі, ми загрожуємо самим собі. В. Сухомлинський писав із цього приводу: «Поняття «природа» - єдине ціле. У цьому своя гармонія та постійність, взаємозв'язки та залежності; вона - джерело буття й суть буття, вона єдина й нерозривна з людиною. Кожний з нас - природа, що  стала людиною. Людина доти могутня й непереможна, доки вірна законам природи - пізнаним і непізнаним, не нею встановленим. Активно впливати на природу, але залишатись її сином, бути вінцем її творіння та володарем її сил, по-синівському бережливо ставитись до неї - ось яку позицію нам треба займати у процесі взаємодії з природою...». Невпинна круговерть життя оголила одну з найактуальніших проблем сьогодення: людство, втративши зв'язок із природою, загубилося в неосяжному світі, зневажило тисячолітні надбання предків, порушивши закони свого існування і буття. Ми потонули в агресії й жорстокості - руйнуємо, а не будуємо, нищимо, а не збагачуємо.

Сьогодні наша планета переживає екологічну кризу. Людство не змогло виробити стратегію і тактику співіснування з природою. Основною причиною цього є відсутність екологічних знань і переконань. Тільки зберігаючи мир і природу, людина збереже саму себе.

Складовими екологічної освіти є поширення достовірної екологічної інформації, формування громадської думки, пропаганда екологічно доцільних методів природокористування, попередження можливої небезпеки для здоров'я та способи запобігання їй.

       Природне довкілля - це не просто середовище, це форма, в якій відбувається зростання людини як повноцінної особистості.

 

Щоб бережливо ставитися до природи, треба набути певних умінь:

підтримувати своє помешкання екологічно безпечним, ощадливо вирисовувати довколишні ресурси, доглядати рослини, тварин, уміти захищати себе від несприятливого впливу навколишнього середовища. Відео (Від екології душі до екології природи)


 МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СІМ'Ї


Здобувачі освіти 2-Б та 2-Г класів разом в вихователькою Аллою Миколаївною Демидою провели виховну годину до Дня матері та підготували вітаннят (відеопосилання) для матусь. Адже мати може замінити всіх, але ніхто не може замінити її.

 

    14 травня в Україні святкуватимуть День матері. Його мета — вшанувати важливу місію кожної мами — зберегти духовний світ своїх дітей та їхню пам’ять про національну спадщину і своє походження. Саме діти дають майбутнє нашій державі, а матусі його оберігають.

 


За новим указом Президента України В. Зеленського щороку 9 травня в Україні відзначатимуть День Європи спільно з державами Європейського Союзу.

Нині для українців цей день набув особливого значення, адже нашу країну  та ЄС єднають не лише спільні цінності , історія та культура. Наразі , країни,  які раніше були просто сусідами , стали для нас насправді близькими друзями, помічниками та для багатьох – прихистком та порятунком від російської агресії. Водночас українські воїни стали для європейців міцним щитом, а українці тепер є прикладом  мужності, незламності та героїзму, а також єдності.

День Європи – це щорічне свято миру і єдності в країнах Європейського Союзу та Ради Європи.

Відзначення Дня Європи в Україні - це ознайомлення населення України з європейськими цінностями, традиціями, культурним надбанням, поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.

Здобуувачі освіти 4 – Б класу разом з класним керівником Марецькою Світланою Василівною та вихователем Гавінською Віталією Вікторівною підготували до Дня Європи радіолінійку «Європа в серці кожного українцця!»(Відео).

 


8 травня, у День памʼяті та примирення, українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни.     

 

      Друга світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найкривавіших та найбільших збройних конфліктів в історії людства. Участь у ній брали понад 60 держав. Бойовими діями були охоплені Європа та Східна Азія, Африка й Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Україна була одним з основних полів битв Другої світової війни, і простором, де тоталітарні режими – нацистський і радянський – вчиняли масові злочини.

     Відзначати День памʼяті та примирення 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності.     

      Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни Росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєнних злочинів російської армії та керівництва РФ.

        З 2014 року символом памʼяті про Другу світову війну є червоний мак. Мак є визнаним у світі символом памʼяті за загиблими у битвах з часів Першої світової війни.   

        Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

    Учні 11А класу ,класний  керівник Боб Олександр Іванович, провели годину пам’яті «Тільки пам’ять не сивіє»(Відео). Вшанували пам’ять жертв Другої світової  війни та жертв війни Росії проти України покладанням квітів до Меморіалу пам’яті та  до алеї Героїв Небесної Сотні.


Любімо, бережімо природу-

вічне джерело нашого життя

і творчості. Вона нам стократ

більше віддасть, ніж ми їй

можемо дати!

М. Рильський

 

Біологія –  це наука про найкрасивіші речі у світі! Жоден об᾿єкт досліджень інших наук не несе такої естетичної цінності, як жива природа. Саме біологія – ключ до гармонійного існування природи й людини, що є обов᾿язковою умовою не тільки сталого розвитку сучасної цивізації, а й існування людства.

 

Із метою  стимулювання пізнавальної діяльності учнів, розвитку інтересу

до природничих наук, формування вміння швидко і чітко формулювати свої

думки, логічно їх викладати, виховання шанобливого ставлення до природи, формування біологічної грамотності, дбайливого ставлення до охорони навколишнього середовища  в Тульчинському ліцеї №2 із 24. 04. 2023  до 28. 04. 2023 року учителями  Камінською Н.В. та Бобом О.І.  було проведено тиждень біології та екології.

 

Завдання тижня: узагальнити та поглибити знання учнів із біології та екології, розкрити їх значення в житті людини та довести необхідність вивчення дисципліни, виховати дбайливе ставлення до природи; формувати практичні вміння і навички; сприяти екологічному вихованню учнів, свідомому ставленню до власного здоров᾿я; розвивати творче мислення, пам᾿ять, вміння логічно міркувати та робити висновки.

Проведена робота була змістовною, корисною, цікавою, спрямованою на виховання культури поведінки в природі, усвідомлення необхідності вироблення навичок із безпечного поводження з природою та усвідомлення значення кожного для збереження природного середовища.

У роботі з учнями були використані різноманітні форми роботи,  а саме: ігрові, тренінгові технології, конкурсні, інтерактивні форми виховної діяльності з урахуванням вікових особливостей учнів. 

Розпочався тиждень радіожурналом «Симфонія природи». Учні 6-7 класів переглянули відео до  Всесвітнього дня  Землі, взяли участь у вікторині. Старшокласники провели зоохвилинку « Рекордсмени тваринного світу» для учнів 3-х класів. Цікавим був урок-подорож «Значення рослин для існування життя на планеті Земля та для людини» для учнів 6 класів. Свої  малюнки на тему «Планета Земля – мій дім», «Бережіть природу!» представили учні 6-7 класів. (Фото)

  У вівторок для учнів 9-А, 9-Б  класів було проведено пізнавальну інтелектуальну гру «Найрозумніший», біологічну вікторину «Найкращі знавці природи» для учнів 6-А класу, «Загадковий світ людини» для учнів 8-А класу, годину цікавої біології «Сон. Біоритми» для учнів 8-Б та 8-В класів. (Фото)  

Чорнобиль – тільки лих маленьких віха

Загрозливої для людей біди,

Вік є відлунням ядерного віку

Й, можливо, в нім майбутнього сліди.

 

26 квітня виповнилося 37 років із моменту трагічних подій на Чорнобильській АЕС, яка призвела до однієї із найбільших техногенних та екологічних катастроф в історії людства. Цей день поділив життя багатьох людей на «до» та «після», залишивши по собі глибокий відбиток у пам᾿яті. У цей день ми висловлюємо  щирі слова подяки та засвідчуємо свою шану усім, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: пожежникам, експлуатаційному персоналу станції, військовослужбовцям, будівельникам, медикам. Ці прості люди, ступивши назустріч смертоносному неприборканому лиху, поклали своє життя і здоров᾿я, щоб урятувати не лише Україну, але й усю планету.

Із учнями ліцею було проведено уроки  пам᾿яті «Дзвони Чорнобиля»,    організовано фотовиставку «Чорнобиль не має минулого часу», учні 6- В класу відвідали музей пам᾿яті Героїв Чорнобиля, одинадцятикласники поклали квіти до меморіалу пам᾿яті жертв Чорнобиля. (Фото)

Коли висохне останнє дерево

і помре остання тварина, ви

зрозумієте, що у Всевишнього

для вас немає іншої Землі.

 

У четвер шестикласники представили «Скарби народної мудрості про природу» та мініпроєкти «Як утворюється торф, кам᾿яне вугілля»,  учні 8-11  - агітки-інформаційних листів «Сп᾿яніння є добровільним божевіллям!», «Курець пускає ворога в свої уста, який викрадає його мозок!», «Ми проти наркотиків!»; учні 11-Б  -  плакати «Екологія – покаяння людства».

  У рамках тижня було проведено інтелектуальні ігри «Ваше слово, ерудити!» та «Найрозумніший» для десятикласників, які пройшли динамічно, весело, пізнавально. (Фото)

Люби природу не як символ

Душі своєї,

Люби природу не для себе,

Люби для неї.

М. Рильський

 

Завершився тиждень проведенням зоологічної вікторини «Що? Де? Коли?», біологічної гри «Ерудит»  із семикласниками,  уроку-презентації

«Мисли глобально, дій локально!» - із дев᾿ятикласниками, години  цікавої біології «Сучасна біотехнологія та її основні напрями»  із учнями 11-Б класу.

Також учні 7-х класів презентували виставку ілюстрацій «Стоп – кадр! Тваринний світ, який він є».

Різноманітні заходи зацікавили дітей, активізували пізнавальний інтерес до  вивчення біології та екології, сприяли прояву ініціативи й самостійності, розкриттю індивідуальних здібностей дітей та їхніх  талантів, спонукали до розуміння дбайливого ставлення до природи, відчуття власної відповідальності за збереження довкілля. (Фото) 

 


26 квітня учні 6-Б класу на чолі з класним керівником Коноваловою Аліною Дмитрівною відвідали музей "Пам'ять героїв Чорнобиля". (Відео) Учнівський колектив отримав незабутні враження. Вони змогли поспілкуватись з ліквідатором, головою Тульчинської спілки ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС Книжником Ігорем Борисовичем


 

Сьогодні 26 квітня – роковини Чорнобильської катастрофи.

   Рівно 37 років тому, 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС сталась аварія, що стала найбільшою ядерною катастрофою у світі. У цей день людство вшановує пам’ять жертв радіаційних аварій та катастроф, а також героїзм персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Уклінно вдячні кожному, хто виявив свою жертовність у боротьбі з безпосередніми наслідками катастрофи, розуміючи всю її небезпеку.  Чорнобильська катастрофа нагадує всім про ту відповідальність, яку людство несе за долю всієї планети.

  Здобувачі освіти 6-Б класу та класним керівником Коноваловою Аліною Дмитрівною підготували виховний захід до 37 роковин Чорнобильської катастрофи «Чорнобиль – жива рана землі моєї».

 

12 квітня – день початку епохи пілотованих космічних польотів – спільне свято, що з'єднує минуле, сьогодення і майбутнє людей Землі.

    До цієї дати у ліцеї учнями 6-Г класу (класний керівник Бегас Р.М.) було організовано та проведено  радіолінійку (відеопосилання)

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».

В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.

Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

Яскраві успіхи космонавтики – закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.

     Вітаємо всіх ветеранів, фахівців галузі, конструкторів та інженерно-технічних працівників, вчених та верстатників, усіх, хто примножує славу України своєю наполегливою працею у сфері виробництва ракетно-космічної продукції і дослідження мирного космосу з професійним святом.

 

11 квітня – відзначається Міжнародний  день визволення в’язнів з фашистських концтаборів.

   Здобувачі освіти 6 -А класу разом з класним керівником Таран Інною Сергіївною провели виховний захід та вшановували пам’ять усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям всупереч, живучи за мертвих (Відеопосилання). Пам’ятаймо про це! І хай пам'ять житиме вічно!

 

Команда «Жар» Тульчинського ліцею №2 взяла участь в районних змаганнях  ДЮРП.

Діти яскраво представили команду, продемонстрували хороші  навички з надання першої

домедичної допомоги , виявили  знання з теорії  пожежних – рятувальників.

Вітаємо учасників команди «Жар» за зайняте II місце! Фотозвіт.

 

   Здобувачі освіти 2-Г класу разом з вчителем Перкатою Вікторією Володимирівною та вихователем Демидою Аллою Миколаївною провели виховний захід (відео заходу) до Міжнародного дня птахів, який  щорічно відзначають 1 квітня і проходить в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Сьогодні святкування Міжнародного дня птахів актуально, як ніколи. Кількість зниклих видів обчислюється сотнями , а повне знищення птахів може спричинити за собою непередбачувані наслідки для людства. Тому головною метою проведених у свято заходів є збереження пернатих, інтерес до пташиного світу та виховувати чуйне ставлення до природи.

 

79- річниця звільнення краю від німецько-фашистських загарбників.

Чим далі в історію відходять події Другої світової війни, тим яскравіше вони в пам'яті людей.

958 дній та ночей перебувало наше місто - Тульчин в окупації. За цей період ворог встиг створити на території краю табір смерті " Мертва петля" в якому були знищені тисячі наших громадян.
Тульчин остаточно був звільнений 15 березня 1944 року.

Історія не вмирає! Пам'ять про переможців краю вічна. І на свідомість приходять слова: " Хто до нас з мечем прийде, той від меча загине". Адже ми захищаємо наші родини, нашу землю, нашу пам'ять. Відео.

 

Пожежник - рятувальник – це вже не просто професія, це спосіб життя, адже постійно перебуваєш у очікуванні тривоги. Пожежники-рятувальники виконують рятувальні роботи, пов'язані з пожежогасінням, повенями, природними катастрофами та іншими непередбаченими нещасними випадками, а також займаються ліквідацією наслідків нещасних випадків. Головна якість рятувальника – це розуміння того, що від його дій залежить життя людини. У сучасному світі професія пожежника вважається однією з найбільш престижних. Здобувачі освіти Тульчинського ліцею №2 мали можливість поспілкуватися з рятувальниками, отримали цінну інформацію та практичні вміння. Відеозвіт.

 

ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО В НАШОМУ СЕРЦІ

 Перші весняні дні для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

Щороку, на початку березня, в Тульчинському ліцеї №2 відбувається низка заходів, які традиційно називають «Шевченківським тижнем».

Здобувачі освіти 5-А класу (класний керівник Кузик Н.В) провели літературні читання «А мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній,  новій…», та 5-В класу( класний керівник Олійник Н.Г.) провели годину спілкування «Шевченко-України син»

   Учасники заходів доводять, що, звертаючись до Кобзаря, вони «причащаються вічністю», мудрішають, духовно зростають, бо Тарас Шевченко для кожного свідомого українця є символом незламності духу, справжності, патріотизму й щирої любові до України.

   На восьмий день весни відзначається Міжнародний жіночий день – свято, яке прославляє подвиги жінок цього дня. Так спочатку 1908 року в Нью-Йорку під гаслом "Хліб і троянди" пройшли маршем 15000 текстильниць. Їхні вимоги полягали у підвищенні зарплати та права голосу. А в 1910 році на 2-й Міжнародній конференції соціалісток Клара Цеткін запропонувала відзначати Міжнародний жіночий день, щоб домогтися виборчого права для жінок. З того часу по світу стали відзначати жіночий день.

До привітань доєднуються учні 3-А класу. Фото-, відеозвіт.

   Дорогі наші дівчатка, матусі, бабусі та захисниці, що боронять нашу країну. Вітаємо вас із святом весни. Бажаємо, щоб ваші серця належали тим, кого любите і хто  любить вас, щоб кожен день і годину ви відчували любов і турботу, відданість і вірність, допомогу та підтримку. Любіть самі і будьте завжди коханими, залишайтеся такими ж прекрасними та неповторними, надійними та працьовитими, ніжними та теплими. Щастя вам, радості та удачі завжди і в усьому! Нехай життя буде яскравим і цікавим, повним гармонії!

Зі святом весни, любові та краси!

 З ледь відчутним весняним подихом приходить до нас  свято Жінки, Весни та Краси!

Цей день несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті – щастя, радість, надія, кохання, пов’язане з жінкою.

Кожна жінка це - неповторна квітка в саду життя. Без жінок не було б стільки світла, любові і тепла. Вони наповнюють будні яскравими фарбами, спонукають до шляхетних вчинків і добрих справ.

Щедрість жіночих душ зігріває, сила духу – захоплює, а краса – вселяє віру в те, що світ буде врятований…

Вітаємо дорогих вчителів, працівників ліцею, дівчат зі святом Жінки, Весни та Краси!

Хай воно стане для Вас приводом бодай раз на рік усвідомити свою сутність і призначення в цьому світі, відчути себе центром Всесвіту і зрозуміти, що не все так погано, як іноді видається. Що Ви –  всемогутні. Ви можете все, у ваших руках нитки Добра і Зла. Бажаємо  Вам Миру, Щастя, Добра! Бажаємо кожній із вас завжди бути усміхненою, сповненою надій та оптимізму, завжди бути  веселою, красивою, щасливою.

Відео "Свято весни"

Хай пролісок перший дарує вам ніжність,
    А сонце весняне дарує тепло
    У березні вітер несе хай надію

І щастя, і радість, мир і добро!

   

27 лютого в спортивній залі нашого ліцею за сприянням Вінницького обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» відбулись міжшкласні змагання із фізкультури. Усі діти були поділені на 8 команд, які між собою змагалися у чотирьох ігрових зонах. Також класи грали у хокей. Від змагань діти отримали задоволення та позитивний настрій на цілий день. Фотозвіт.

 

Акція «Обереги ЗСУ своїми руками»

   Обереги мої українські

   Нам любов'ю серця зігрівають.

   Доброта й тепло в них завжди,

   Вони святість і відданість мають.

   Саме з оберегів починається для кожного Батьківщина.Обереги – це наші талісмани, які ми цінуємо поряд із душевними якостями – добром, милосердям, любов'ю. Це найдорожче - наші корені, минуле родини, страждання й радощі. Обереги – наші прадавні добрі символи-захисники, знаки віри у вище заступництво.

   Але  відомо, що найбільшим ступенем захисту буде оберіг, зроблений своїми руками. Свою безмежну вдячність кожному захиснику і кожній захисниці України. Учні Тульчинського ліцею №2  передали під час проведення акції «Обереги ЗСУ своїми руками». Символи - захисники зроблені  від  щирого серця, з любов’ю. Фотозвіт.

   Наші дорогі захисники і захисниці, Дякуємо вам за кожен день! Ви – незламні, могутні, сильні! Ви - найкращі! Нехай обереги допоможуть запобігти небезпеці,захистять від негараздів, принесуть  удачу.

   Ми у вас віримо! Бажаємо скорішого повернення додому з Перемогою!

 

 

21 лютого - Міжнародний  день рідної мови.

   Головною метою відзначення цього свята в Україні є зміцнення державотворчої функції української мови.

   Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців.  Її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.  

   Щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої, для учнів 3-А було проведено вікторину  “Найрозумніший мовознавець”. Фотозвіт

 

20 лютого - День вшанування Героїв Небесної Сотні

    День Героїв Небесної Сотні - пам’ятний день, що відзначається в Україні

   20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті  Героїв Небесної Сотні.

   Пам’ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської  і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв  Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 р. - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

    20 лютого 2014 року під час  Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестуваль-ників. Всього за день було  до ста жертв, яких назвали  «Небесною сотнею».

    О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу.

      День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.

Фотозвіт

 Небесну сотню прошу вшанувати,

Небесній сотні дякувать до скону.

Це те найменше, що ми можемо віддати,

Щоб ви відчули, як склоняємось до долу.

 

 Вас пам’ятати будемо завжди,

Із вами будемо боротись за країну.

За ту країну, де нема брехні й війни,

За нашу й вашу мирну Україну…

 

День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

     Ніколи не зітруться у пам’яті події зими 2014 року, які перевернули свідомість багатьох людей, показали, що українці – нація, гідна кращого майбутнього.

    На честь вшанування Героїв Небесної Сотні для учнів 3-А було проведено тематичний урок «Урок миру, добра та злагоди». Діти  ознайомились з перебігом Революції Гідності, переглянули тематичний документальний фільм  та хвилиною мовчання  вшанували пам’ять загиблих.

 

16 лютого – День єднання України

 

День єднання - зовсім молоде свято, яке згуртувало українців і показало, що ми – єдиний народ.

 Президент  України Володимир Зеленський,  на тлі чуток про вторгнення Росії в Україну, заявив про створення нового свята – День єднання України.

Тепер відзначається щорічно 16 лютого.

Взимку 2022 року без пояснень Росія стягнула військову техніку до українського кордону, після чого світові ЗМІ заявили про можливе вторгнення РФ в нашу країну. Серед можливих дат початку війни британське видавництво назвало 16 лютого.

Володимир Зеленський закликав українців не панікувати і оголосив цю дату Днем єднання України. Голова держави зареєстрував Указ про створення свята.

Свято встановлено в Україні « З метою посилення консолідації українського суспільства,

зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно – пропагандистського, морально- психологічного  тиску на суспільну свідомість…», згідно з Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» від 14 лютого 2022 року №53/2022.

Це свято має згуртувати українців навколо національної ідеї і показати російським пропагандистам, що ми єдиний народ, який хоче жити в мирі.

Учні Тульчинського ліцею№2 приєдналися до святкування. Фотозвіт.

В рамках тижневика здорового способу життя  вчителями основ здоров`я  Долинко Сергієм Миколайовичем, Коноваловою Аліною Дмитрівною проведено інформаційно – просвітницькі заходи серед учнів ліцею.

Здоровий спосіб життя - це концепція життєдіяльності людини, спрямована на поліпшення і збереження здоров'я за допомогою відповідного харчування, фізичної підготовки, морального настрою, і, безумовно, відмови від шкідливих звичок. В наш час здоровий спосіб життя – це популярний тренд сучасного світу.

   Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров’я, коли з’являється хвороба чи тимчасові нездужання. Тому турбота про своє здоров’я не має бути проблемою, а повинна стати обов’язковою справою, способом життя. Відео1, відео 2     

 

Дякуємо військовослужбовцям 93 ОМБр «Холодний яр»! Разом до перемоги!

Діти, як і дорослі, бажають найближчої перемоги  у  несправедливій війні Росії проти України і хочуть бути причетними до перемоги.

 Ми знаємо, наскільки сильно  гріють серця наших захисників дитячі малюнки та вироби власними руками, смаколики. Тому учні Тульчинського ліцею №2 постійно долучаються до справ, що наближають перемогу.

 Активні учасники благодійних акцій: «Дякуємо ЗСУ», «Ліки бійцям ЗСУ», «Обереги ЗСУ своїми руками», «Тепловізори». Учнівські колективи 1-11кл. та учнівське самоврядування ліцею співпрацюють з волонтерами, через яких доставили все зібране захисникам і захисницям ЗСУ. Неодноразово діти відсилали адресні посилки ЗСУ.

За доброту, щирі дитячі серця, активну громадянську позицію діти дістали нагороду. Військовослужбовці 93 ОМБр «Холодний яр» передали учням Тульчинського ліцею №2 прапор з власними підписами.

Ми щиро дякуємо захисникам України 93ОМБр «Холодний яр» за те, що вони захищають нас, наших рідних та близьких, нашу рідну країну, її цілісність та недоторканість, її гідність. Дякуємо, що робите все можливе, аби ми мали змогу жити в затишних оселях, працювати та просто «жити». Ці люди  неймовірні, мужні, витривалі, сильні, незламні .

Нехай символ України єднає нас в мирі та злагоді, нехай оберігає військових від небезпеки, щоб усі повернулися живими додому з перемогою.

Віримо у перемогу! Наближаємо перемогу разом!  Фотозвіт

 

 

29 січня 2023 року в Україні відзначатиметься 105-річниця бою під Крутами, котрий для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

105 років тому, 29 січня 1918 року, українці стримали наступ більшовицької армії на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України. Щороку, 29 січня, кожен українець схиляє голову перед пам’яттю про тих, хто в далекому 1918 році боронив незалежність України ціною власного життя.
До Дня пам’яті героїв Крут здобувачі освіти 7-Б класу класу з вчителем історї Долинко Сергієм Миколайовичем та педагогом – організатором Куцулим Галиною Богданівною провели годину- реквієм «Квіти у полі, там де Крути».
Діти розповіли про те , що кров під Крутами не була пролита марно. З неї, наче з безсмертя, розцвітають пелюстки Волі. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.
Бій під Крутами - це символ нескореного духу нашої нації. В часи повномасштабної війни Росії проти України, їхня смерть є прикладом, як треба боронити свою Батьківщину.

   З метою  закріплення  в учнів розуміння  важливості об'єднання  нашого народу класний керівник 4-В класу Просянюк Валентина Василівна провела з учнями сучасний урок-свято присвячений Дню Соборності України.

Це об'єднання  стало ключовим аспектом усвідомлення українцями       Заходу України  (Галичина,Буковина,Угорська Русь) та Наддніпрянщини(Велика Україна) того,що вони мають спільну мову,культуру,історію та політичні традиції.

На святі діти  провели  історичний екскурс, розповідали вірші про Україну, представили художню виставку. Фото-, відеозвіт.

Ми разом! Ми одна країна 

22 січня українці відзначатимуть одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити, – День Соборності України. Цього дня у 1919 році  на Софійській площі у Києві  відбулося проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Для віками поділених кордонами українських земель то було довгоочікувана подія: «Схід і Захід разом! Віднині зливаються віками відділені одна від одної частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна в одну Велику Україну».

Учні 10-Б класу натхненно та пристрасно розповіли (відеопосилання) про споконвічну мрію українського народу. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагненням до етнічної і територіальної єдності.

День Соборності України –  це день, який символізує єдність земель України і  підкреслює, що ми всі – це один народ і ніякі перешкоди не зможуть нас розділити.

Молоде покоління незалежної України сповнене віри, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Лише в єдності дій та соборності душ можна досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

 Вітаємо всіх українців із Днем Соборності! Бажаємо зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм, віру в Перемогу!

 Ми вдячні тим, хто сьогодні відстоює право України бути гордою державою, хто захищає її територіальну цілісність під час російсько- української війни. Бажаємо всім мужнім українським воїнам-героям, воїнам-світла скоріше повернутися додому, до своїх родин.

Слава Україні!

 

Привітання з Новим 2023 роком

Закінчення першого семестру навчального року співпадає з довгоочікуваними Новорічними та Різдвяними святами, яких так чекають і діти, і дорослі, тим більше, що попереду зимові канікули. Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються щосекунди. У переддень Нового року  ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. А щоб ці бажання здійснилися, учні ліцею прикрасили класи, школу новорічними гірляндами, віночками, сніжинками, оформили фотозону, організували в класах Новорічні святкування.

Адже 2022 рік  видався надскладним, але незважаючи ні на що, ми вистояли, не втратили віри та мужності. Натомість стали незламними та нездоланними.

Для кожного з нас найголовнішими цінностями стали мирне небо над головою, незалежність та свобода нашого народу, яку ми виборюємо щодня.

Учні Тульчинського ліцею №2 вітають вчителів, працівників, дітей, батьків, захисників і захисниць ЗСУ з Новим 2023 роком та Різдвом Христовим! Відеопривітання.

Бажаємо  міцного здоров’я, мирного неба над усією Україною! Нехай серце завжди пишається нашою великою нацією, а душа щиро дякує українським героям за можливість прокидатися вранці з надією на світле майбутнє.

Нехай 2023 рік Україна зустрічає впевнено рухаючись уперед до нашої Перемоги. Щиро зичимо, щоб в новому році закінчилось безкінечне 24 лютого 2022. Нехай прийдешній рік буде ознаменований упевненою Перемогою Україні і стійким миром! Щасливого Різдва та Нового року! Підтримуємо та віримо у ЗСУ!

З 19 по 23 грудня в рамках школи пройшов тиждень інформатики.

Мета заходу: створити умови для підвищення мотивації до вивчення шкільного предмета інформатика, сприяти формуванню інформаційної культури, логічного мислення, колективної творчої активності; розвивати пам'ять, уважність, швидкості реакції в неординарних ситуаціях пошуку варіантів відповіді.Заходи, що проходили під час предметного тижня були різноманітними: екскурсії до комп’ютерного музею кабінету інформатики; випуск стіннівок; позакласні заходи на різні теми та вікові особливості. Включення предметного тижня інформатики в структуру сучасного навчального процесу дозволяє вирішити багато педагогічних завдань, що стоять перед сучасною школою: поєднувати інноваційний зміст освіти, зокрема, оволодіння засобами і процедурами дослідницької діяльності; організовувати роботу учнів у команді; використовувати засоби ІКТ, які стимулюють впровадження нових методів і організаційних форм навчальної роботи, готують учнів до життя в умовах розвитку інформаційного суспільства.

Для себе діти здобули неоціненний досвід пошуку інформації, її опрацювання, розкрили навички ведення дослідницької діяльності. 

У понеділок відбувся Хіт – парад інформаційних стінгазет, листівок

У вівторок 8-А клас прийняв участь у конкурсі ерудитів «Інформаційні технології і ми» Фотозвіт

У середу було проведення анкетування «Інтернет залежність»

У четвер була проведена екскурсія для учнів перших класів в кабінет інформатики.

У п’ятницю було проведено Paint-арт «Світ комп’ютерів –очима дітей». Фотозвіт

6.12.2022року- День Збройних Сил України – це свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв,хто боронить,  і смуток за тих, хто боронив  Україну до останнього. Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу, які роблять все можливе для нашої перемоги над рашистами.

   У цей день ми вшановуємо усіх захисників та захисниць, які у лавах Збройних Сил України служать справі  захисту суверенітету, незалежності України від повномасштабного вторгнення Росії  та підвищення безпеки нашої держави.

   У пам'яті сьогоднішніх і майбутніх нащадків назавжди збережуться подвиги багатьох поколінь воїнів-захисників, захисниць,їх безмежна відданість і любов до рідної землі, мужність та героїзм.
   До Дня Збройних Сил України з метою патріотичного виховання підростаючого покоління в ліцеї було проведено ряд заходів.
   Для старшокласників були організовані військово-патріотичні змагання "А нумо, хлопці.  
Під час проведення силових змагань учні показали гарні результати  з фізичної підготовки ( Учитель – Дяков В’ячеслав Олександрович). Фотозвіт.

   Завершився тиждень проведенням спортивних змагань для учнів 5-8 класів: перетягування каната, гра у волейбол, баскетол (Учителі- Білобаба Надія Володимирівна, Лєснов Олександр Дмитрович). Фотозвіт.

   Віримо, що з такою фізичною підготовкою підростаюче покоління стане гідним захисником України!

 

  6 грудня – День Збройних Сил України

6 грудня відзначається  День Збройних Сил України. Це всенародне свято захисників і захисниць рідної землі, які стоять на варті державного суверенітету, недоторканості і цілісності України.

6 грудня 1991 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про Збройні Сили України». Національні Збройні сили почали формуватися ще на початку 20- го століття. Початком нового відродження українських Збройних Сил України став 2014 рік, коли з’явилася нагальна потреба протистояти російській агресії. Велику допомогу в цей період держава отримала від волонтерських організацій. Наша армія змогла відновитися на достатньому рівні та відстояти свободу рідної землі.

Ми , нинішнє покоління,  віддаємо шану героям, завдяки яким майорить  синьо – жовтий прапор свободи в нашій державі.

Збройні Сили України мужньо захищають нашу країну під час повномасштабного вторгнення Росії проти України.

Сьогодні синьо – жовтий прапор свободи майорить у  містах і селах України,  які  звільняють  захисники і захисниці від рашисті.

Вітаємо всіх військовослужбовців України. Ви наші захисники і захисниці , опора держави. Спокій наших домівок,спокій близьких – у ваших надійних руках. Прийміть вітання з найкращими побажаннями: добра, міцних сил і незламної віри, незгасимого оптимізму, впевнено захищати свій народ від ворогів,виявляти відвагу і героїзм.

В цей день  віддаємо шану воїнам, батькам дітей Тульчинського ліцею №2, які загинули , боронячи суверенітет України, протистояли російській агресії у 2014 році.

Ведешин Андрій Олександрович, Рахімов Олексій Леонідович, Гладій Олександр Віталійович.

   В пам’ять про свого чоловіка, люблячого батька доньки  Софійки,

дружина Гладій Ольга Михайлівна  написала вірш. Авторський

вірш читає (відеопосилання) Гладій Ольга Михайлівна.

 
   6 грудня — в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні Сили України», українці відзначають державне свято – День Збройних Сил України. До цієї дати у ліцеї учнями 8-А класу(класний керівник Корнієнко Л.В.)було організовано та проведено  радіолінійку.  День Збройних сил України — це свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни, забезпечує обороноспроможність Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу та звитязі яких, ми можемо почуватися у безпеці. Відеопосилання.

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом.

   Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.

   Учні 8 – Б класу (класний керівник – Патлатюк А.В.) провели радіолінійку до Всесвітнього  Дня боротьби зі СНІДом.

   «Хто попереджений – той захищений» - під таким гаслом до 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом пройшли заходи в Тульчинському ліцеї №2.  На позакласному заході «Обери життя», який відбувся 30 листопада 2022 року учні 8-Б клас розширили свої знання про небезпеку епідемії ВІЛСНІДу,  переглянули  кінофільму «СНІД – небезпечне захворювання», переглянули презентацію на тему:   "1 грудня -Всесвітній День боротьби зі СНІДом".

   ВІЛ-інфекція – проблема не менш соціальна, ніж медична. ВІЛ-інфіковані особи та хворі на СНІД потребують соціального захисту, милосердя і співчуття, гуманного ставлення з боку оточуючих і психологічної підтримки. Бо коли від них ще й відвернуться люди, пережити це дуже важко. Отож будьмо милосердними. Тим більше, що хворі на СНІД та ВІЛ-інфіковані не становлять небезпеку для оточуючих людей при побутових контактах. 

 

 

Учні 9А класу (класний керівник – Плотицька Л.П.) провели радіолінійку

до Дня Гідності і Свободи.

   Під час радіолінійки діти розповіли, що 21 листопада щорічно українці відзначають важливе національне свято - День Гідності і Свободи. Свято, яке заснували в 2014 році за указом президента Петра Порошенка. 

   Встановлено його на честь Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року. Воно прославляє волелюбність і мужність нашого народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави і права людини.

   День гідності і свободи - це, перш за все, наш унікальний український спосіб відстоювати власні громадянські свободи, права і свій вибір творити майбутнє.  

   Революція гідності, наші Майдани - це соціальна зрілість, це суспільна відповідальність, разюча солідарність і, звичайно, готовність на самопожертву.

   Це свято не штучне, а дуже органічне і допомагає нам,українцям, об’єднатися і уроки минулого спрямовувати в сьогодення ,коли  наш народ відстоює свою незалежність, волю, суверенітет у боротьбі проти рашистів.

   Це свято  вшанування Героїв Небесної Сотні та всіх українських воїнів, які зараз беруть участь у війні проти росії, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Усі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.

   Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у домівках краян, не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави. Віримо в перемогу ! З вірою йдемо до перемоги разом! Відеопосилання.

 

_______________________________________________________________________________

Наближаємо перемогу разом

   Протягом 07.11- 13.11 2022 року  провели благодійну акцію «Ліки воїнам ЗСУ» з метою допомоги захисникам і захисницям, які боронять Україну від рашистів.

   До акції долучилися учнівські колективи 1-4, 5-11 класів, які разом з бать-ками та у співпраці з учителями ліцею, закупили чимало протизастудних ліків. Діти, при великій підтримці батьків, дуже відповідально віднеслися до проведення акції. Представники учнівського самоврядування доставили ліки в штаб «Волонтерська сотня Тульчинщини», який  перетворився в міні аптеку. Волонтери щиро подякували батькам, дітям , вчителям за проведену акцію. Також повідомили , що 15 листопада планують відправити  ліки, вироби, солодощі на передову.

   Учні1А,3В,3Б класів зустрілися з військовими і власноруч передали їм ліки та смаколики.

   Любов і щирість дитячих сердець відчувалася в малюнках, ангелочках , які передали разом з ліками та солодощами . Щирі дитячі серця вірять в незлам-ність, міць, силу наших захисників і захисниць. 

   Щиро дякуємо всім учасникам акції!  Наближаймо разом нашу перемогу! Фото, відеозвіт.

______________________________________________________   

Діти, як і дорослі, бажають найближчої перемоги нашій Україні у цій несправедливій війні. І хочуть бути причетними до її перемоги. Ми знаємо, наскільки сильно  гріють серця наших захисників дитячі малюнки та вироби власними руками. Тому наша малеча, 1-Б клас Тульчинського ліцею №2 ,разом із вихователем ,старанно працювала над створенням голуба з паперу для військових, аби показати свою підтримку та віру у ЗСУ. Першачки справді вкладали свої вміння, навички, своє «маленьке» серце,  щоб   гарно розфарбувати  птаха та  чітко вирізати усі деталі. Коли вони тримали голуба в руках ,на їхніх обличчях була лише посмішка та бажання якнайшвидше передати їх воїнам.

   Ми дякуємо нашим захисникам України за те, що вони захищають нас, наших рідних та близьких, нашу рідну країну, її цілісність та недоторканість, її гідність ціною власного життя. Вони роблять все можливе, аби ми мали змогу жити в затишних оселях, працювати та просто «жити». Ці люди  неймовірні, мужні, витривалі, сильні, незламні сини і доньки своєї країни.

   Нехай символ миру єднає Україну в мирі та злагоді, нехай оберігає військових від небезпеки, щоб усі повернулися живими додому з перемогою.

   Вони  дають нам надію, що настануть кращі часи для нашої Батьківщини.  Фотозвіт

_____________________________________________________________________________

   Дитячі малюнки та ангелочки учнів 2- Б та 4- В класів як обереги. Ними хочемо подякувати ЗСУ за нашу безпеку, можливість відвідувати школу та радіти життю. Також у кожного захисника та захисниці нехай  з'явиться впевненість у їх діях. Нехай ці  обереги  нагадують, заради чого вони боронять Україну. Віримо в перемогу! Слава ЗСУ ! Фото, відеозвіт.

______________________________________________________________________________

   Воїни ЗСУ України служать далеко від своїх рідних домівок у важких умовах. Здобувачі освіти 2 – Г класу Тульчинського ліцею № 2 , щоб  сприяти піднесенню  бойового духу наших захисників і захисницьдолучилися до акції «Малюнок воїну ЗСУ». Дитячі роботи  – це  подих домашнього тепла для військових. Маленькі громадяни України передають військовій спільноті вісточку, що вони цінують їхню важку та відповідальну  службуМалюки  впевнені, що  обов`язково буде перемога! Мирне небо і яскраве сонечко зігріє нас, наші  родини! Вірять у щасливе майбутнє! Захисники України – це один із символів незалежності нашої Вітчизни.  Це вони   захищають кордони Батьківщини й уможливлюють усім нам життя в спокою та мирі!

   СЛАВА  УКРАЇНІ!  ГЕРОЯМ  СЛАВА! Фотозвіт.

______________________________________________________________________________

   Учні  3-А класу Тульчинського ліцею №2  виготовили обереги-янголята, на яких написали слова побажань воїнам-захисникам. Обереги разом із солодкими гостинцями школярі передали волонтерам для відправки в зону проведення бойових дій. Хочеться вірити, що маленька дитяча допомога зігріє серця й душі тих українських захисників, які її отримають. Фото, відеозвіт.

 

 

_______________________________________________________________________________

   Учні 4-А класу прийняли участь в благодійній акції « Допомога ЗСУ» За дитячі кишенькові кошти було закуплено ліки для наших захисників. Також було передано різноманітні смаколики, каву, чай та малюнки з побажаннями здоров'я, миру, та швидкої Перемоги. Кожен з діток пообіцяв по - своєму пришвидшувати допомогу,  гарно навчаючись у школі. Фото, відеозвіт.

_______________________________________________________________________________

   Учні  4- Б класу  долучилися до доброї справи. Діти  передали ліки та солодощі для наших захисників та захисниць, намалювали малюнки і зробили обереги. Щира дяка батькам за допомогу . Нехай обереги бережуть наших воїнів, а солодощі нагадають тепло батьківської хати.

   Наближаємо перемогу разом! Фотозвіт.

 

 ________________________________________________________________________________

Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови.

Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав. Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні. І сьогодні українською мовою розмовляють понад 45 мільйонів людей.

За останніми дослідженнями Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із Центром Разумкова – 78% українців вважають своєю рідною мовою українську.

Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури. 

Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання! 

Вчімо українську та шануймо її

Якщо з українською мовою
В тебе, друже, не все гаразд,
Не вважай її примусовою,
Полюби, як весною ряст.
Примусова тим, хто цурається,
А хто любить, той легко вчить:
Все, як пишеться, в ній
вимовляється, –
Все, як пісня, у ній звучить.
І журлива вона, й піднесена,
тільки фальш для неї чужа.
В ній душа Шевченкова й Лесина,
І Франкова у ній душа.
Дорожи українською мовою,
Рідна мова – основа життя.
Хіба мати бува примусовою?
Непутящим бува дитя!

Дмитро Білоус

До відзначення цього свята учні Тульчинського ліцею №2 презентують відео.

 

28 жовтня День визволення України від фашистських загарбників

   28 жовтня Україна відзначатиме 78-му річницю вигнання нацистських окупантів із України. В цей день вшановують українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів, будучи в лавах Червоної армії або Української повстанської армії.

   Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху (ОУН та УПА). Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й в лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та на Тихоокеанському театрі воєнних дій. Ми маємо пам’ятати усіх.

   Вигнання нацистів з України стало можливим завдяки об’єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів. Спільна перемога не була б можливою без спільних зусиль.

   На боці антигітлерівської коаліції на фронтах Другої світової війни боролося українців більше, ніж, наприклад, британців. Сукупні людські втрати України склали значно більше, ніж втратили у цій війні Велика Британія, Сполучені Штати Америки, Польща, Канада та Франція.

   Вигнання нацистських поневолювачів не принесло Україні спокою і свободи, а обернулося поверненням комуністичного терору, масовими депортаціями, переслідуванням інакодумців. Вигнання нацистів стало вагомим кроком до здобуття Україною Незалежності.

   Досвід боротьби із нацизмом вчить, що війна завжди закінчується у столиці агресора. Посилання на відео.

 

В Тульчинському ліцеї №2  до Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисників і захисниць України,  українського козацтва, УПА та з метою виховання патріотичних почуттів до рідної землі, до захисників і захисниць України, вшанування  мужності та героїзму українських воїнів ООС, ЗСУ під час захисту незалежності та територіальної цілісності   України з початком російсько – української війни у 2014 р.,повномасштабного  вторгнення російської федерації на територію України,привернення уваги до глибокого осмислення цінностей, за які борються захисники і захисниці, щоб зупинити агресію російської федерації та відстояти незалежність України, в рамках Тижня захисників і захисниць України  «Спасибі героям за дух! Народу спасибі за віру, учні 5-В класу (класний керівник – Олійник Наталія Григорівна) підготували онлайн-вітання «Козацька слава лине крізь віки”.

   З початком повномасштабної війни росії проти України, жителі Тульчинської громади, випускники Тульчинського ліцею№2 взяли зброю до рук у лавах ЗСУ,правоохоронних органів, добровольчих формувань. 

Українські захисники і захисниці стали символом хоробрості,патріотизму й боротьби народу за свободу і незалежність проти російської агресії.

   На їх честь в ліцеї презентували світлини «Герої нескореної України».

У такий знаменний та непростий для України час , вітаємо всіх чоловіків, хлопців, жінок, всіх, хто відстоює свободу і незалежність України, наближає перемогу!


 

Міжнародний день людей похилого віку відзначається щорічно 1 жовтня з 1991 року.

   День літньої людини – це чисте і світле свято. Свято наших батьків, бабусь та дідусів, день, коли ми віддаємо їм свою любов і повагу. А в Україні цей день також і День ветерана.

   Говорять, що людина старіє тим повільніше, чим інтенсивніше робота її душі. Якщо ж в зрілому віці у людини залишаються цікаві справи, то старості можна уникнути. І не так важливо, які це справи. Хор ветеранів, де людина одержує позитивні емоції, гурток кройки та шиття або робота за спеціальністю. Головне одержувати задоволення від кожного дня. Людина молода до того часу, поки уміє радіти життю.

   Прожиті роки, пройдені іспити, накопичений досвід – ось головне багатство людей, що вступили в завершальний відрізок життєвої дороги. На зміну  шумним веселощам, безпечним радостям, сміливим надіям приходить мудрість, терпіння, витримка.

   Бережіть здоров'я своє та своїх близьких, адже це найцінніший дар у житті!

   Підготували радіолінійку до дня людей похилого віку учні 4 – Г та 4 – В класів. Відеопосилання.


День учителя! День працівників освіти!

   Учні  Тульчинського ліцею  №2 привітали вчителів, працівників ліцею з професійним святом – Днем учителя , Днем працівників освіти! Діти висловили найщиріші слова вдячності вчителям , адже їх одвічне право – зростити особистість на Землі.

   Зі словами привітання та подяки звернувся до  педагогічного колективу, працівників директор  ліцею –  Марат Аркадійович Плотицький.

  Побажав  усім  міцного здоров’я ,  мирного неба, успішного року,позитивних емоцій,творчого натхнення, завзятих учнів. Відеопривітання. 


 

З 26.09 по 30.09 в Тульчинському ліцеї N2 проходить тиждень протидії булінгу.

Учні 9-Б класу підготували відеоролик, який допоможе  дізнатися про свої права та обов'язки щодо обізнаності учнів у негативізмі булінгу та його наслідків, попередження ненасильницької поведінки. Посилання на відео. 


22 вересня - День партизанської слави

   Найважчі та найжорстокіші випробування випали на долю нашого народу в роки Другої світової війни. Мільйони українців пройшли крізь це пекло і не скорилися.

   Щорічно український народ   22 вересня відзначає День партизанської слави, яке стало державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над фашизмом. Учні 10 – А класу Тульчинського ліцею № 2 підготували та провели радіолінійку, здійснили подорож партизанськими стежками та з почуттям безмежної вдячності й любові віддали данину всім учасникам антифашистського опору: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого з гордістю називаємо народними месниками!

   Діти розповіли про те, що під час Другої світової війни 1941-1945 років в тилу ворога діяло на території України понад 500 тисяч партизанських загонів та підпільних груп. Від рук фашистських катів загинуло близько 80 тисяч підпільників.

  Школярі зазначили, що в Україні уже вісім років триває війна з Росією. Російські окупанти, зайшовши на територію України 24 лютого 2022 року отримали несподіваний опір, і на окупованих територіях партизанський рух теж  є. Це люди з місцевого населення, які на тимчасово окупованих територіях вірні своїй державі  й усіляко допомагають скиданню влади окупанта.

   В 1- 11 класах  ліцею  провели ряд заходів :виховну годину «До Дня партизанської слави та партизанського руху  в Україні», години спілкування «Бережімо мир на цій святій Землі!», «День партизанської слави»,усний журнал «Сторінками партизанської слави», годину пам’яті «В житті є пам‘ять, що ніколи не вмирає», круглий стіл «День партизанської слави».

   Ми всі серцем і душею з тими, хто в ці дні боронить  свободу та незалежність  України, пам‘ятаємо тих , хто віддав і віддає  своє життя задля нашого щасливого майбутнього. Нехай День партизан-ської слави передається з покоління в покоління і надалі, нехай зберігає у наших серцях такі поняття як Батьківщина, честь, обов’язок і пам’ять.

Фотозвіт

 

    Вітаємо команду

    Команда "Блік" зайняла II місце у районному конкурсі ДЮП. Фотозвіт

    Керівник команди - Куцулим Галина Богданівна (педагог-організатор).



    Продовження тексту новини



    10.04.2017 | Aдмін

    Вернутись назад